מכרז קריית המודיעין בנגב יוצא לדרך - בהיקף של כ-17 מיליארד שקל

עם תום הפרויקט של משרד הביטחון - השלב האחרון והיקר ביותר בהעברת צה"ל לנגב - צפויים 80% מאנשי אמ"ן להתגורר בדרום ■ מועד תחילת האכלוס - 2022

רז סמולסקי
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
בסיס המודיעין במרכז הארץ שיעבור לדרוםצילום: דודו בכר
רז סמולסקי

משרד הביטחון יוצא לשלב המיון המוקדם (PQ) להקמת קריית המודיעין בנגב: המיון צפוי להסתיים ברבעון הראשון של 2017, והמכרז (PFI), בו יוכלו להתמודד החברות שעברו את השלב המוקדם, יפורסם ברבעון השלישי 2017.

קריית המודיעין תוקם בסמוך ליישוב עומר, על שטח בהיקף של 2,500 דונם ו-350 אלף מ"ר בנוי. זהו השלב האחרון והיקר ביותר במסגרת העברת צה"ל דרומה, לאחר שקריית ההדרכה כבר נבנתה ומאוכלסת, ובנוסף לו אמור להיסגר בשנה הבאה מכרז פתוח לבניית קריית התקשוב בבאר שבע.

את הקריה, שעלותה מוערכת במיליארדי שקלים, תקים הקבוצה שתיבחר לספק את המימון, התכנון, ההקמה והתפעול למשך 25 שנים. אכלוס הקריה צפוי להתחיל בסוף 2022 ולהימשך כשנה. בסיום המהלך צפויים לשרת בדרום כ-80% מאנשי אגף המודיעין.

החברות הצפויות להתמודד במכרז הן חברות ביצוע גדולות משוק הנדל"ן המניב. חברות זרות רשאיות גם הן להתמודד במכרז, בתנאי שתהיה להן נציגות בישראל ושיחזיקו בכ-30% מהשותפות, וכן ש-60% מבעלי התפקידים בהן יהיו ישראלים בעלי סיווג ביטחוני מתאים. בגלל רגישותו הביטחונית של הפרויקט, גם עובדי הבניין יידרשו לסיווגים ביטחוניים שונים בהתאם לשלב הבנייה, כאשר בחלק מהמתקנים ידרוש משרד הביטחון העסקה של פועלים ישראלים בלבד.

הקמת המחנה והמעבר אליו תוקצבו ב-16-17 מיליארד שקל (התקצוב המקורי עמד על 12 מיליארד שקל, אך הוא גדל עקב התייקרויות המדדים). בנוסף, יהיה צורך לתקצב הקמת תשתיות תחבורתיות והסעות המונים לקריה בהיקף של מיליארד שקל, כמו גם את תגמול אנשי הקבע שימשיכו לשרת בצבא ויעברו לנגב, בהיקף של 3 מיליארד שקל בפריסה לשלוש שנים. בסך הכל מדובר בתקציב של כ-20 מיליארד שקל.

מהו הרווח הצפוי לבניין שלכם מתמ"א 38 / פינוי בינוי

תגמול אנשי הקבע מיועד להשאיר בשירות את אנשי המודיעין, שלרובם חלופות תעסוקתיות מגוונות במגזר בפרטי. חלק מהתגמול נועד גם לתוכניות קליטה ותעסוקה של בני ובנות הזוג של המשרתים בקבע ומשפחותיהם.

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker