אושרה בניית מאות דירות ושטחי מסחר בעיר התחתית בחיפה

המתחם המתוכנן נמצא במפגש של נמל חיפה, המושבה הגרמנית והעיר התחתית ■ כחלק מהתוכנית, מסילת הרכבת שמפרידה כיום בין העיר לים תרד מתחת לאדמה

אריק מירובסקי
אריק מירובסקי
אריק מירובסקי
אריק מירובסקי

המועצה הארצית לתכנון ובניה אישרה היום (ג') את התוכנית המכונה חזית הים לעיר חיפה. במסגרת התוכנית ייבנו מאות דירות בעיר התחתית בחיפה, ותשוקע מסילת הברזל המפרידה בין העיר לים. בתוכנית ייכללו השטחים המחברים בין המושבה הגרמנית, ממגורת דגון ושטחי נמל חיפה - והם יוסבו לרובע מגורים ובילויים.

הרעיון שבבסיס התוכנית הוא הסרת החיץ בין העיר התחתית לקו הים, שכיום נגרם בשל מסילת הברזל. פיתרון לבעיה זו נמצא, כאמור, באמצעות שיקוע המסילה באדמה בקטע המרכזי של העיר התחתית, בין בית המכס במזרח לשדרות בן גוריון במערב.

הדמיית תוכנית חזית הים בחיפהצילום: עמי שנער – אמיר מן אדריכלים

בתוכנית ייבנו 500 דירות מעל חניון ציבורי בצמוד לאזור אל-עתיקה, בחלק המערבי ביותר של התוכנית. להערכת עיריית חיפה, תוספת יחידות הדיור תחזק את השכונה ותיצור תמריץ להתחדשות עירונית באזורים הסמוכים.

ראש עיריית חיפה, יונה יהב, אמר כי "לאישור התוכנית משמעות היסטורית עבור העיר חיפה, והיא משקפת את פרי המאמץ המתמשך של העירייה לפתח ולשקם את העיר התחתית וליצור אזורי פעילות חדשים שימצבו את חיפה כעיר חוף מהמובילות בעולם".

מהו הרווח הצפוי לבניין שלכם מתמ"א 38 / פינוי בינוי

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker