ענבל אור: "אני לא נוכלת. מי שחייבים לו כספים - יקבל דירה או כסף"

אור במפגש עם לקוחות החברה שאיבדו את נכסיהם: "הבנק סגר לי את הברזים וגרם להתמוטטות של אימפריית הנדל"ן שבניתי. אבל אני לא נוכלת, שום דבר לא נעשה בכוונת פגיעה. אם נשתף פעולה תוכלו לקבל את כל כספכם בחזרה"

רז סמולסקי

"מי שחייבים לו כספים, כמו בפרויקטים בהם לא הושלמה רכישת הקרקע - צריך את ההסדר ואת הכסף שלו. אני נמצאת איתכם ואתם תקבלו או דירה או כסף", כך אמרה הערב (א') ענבל אור במפגש עם לקוחות החברה שהייתה בבעלותה, אור סיטי נדל"ן. למפגש הגיעו רק עשרות מהמעורבים ברכישות. קהל המאזינים הגיב בסקפטיות לדבריה ואף נשמעו צעקות בתגובה; "איך אפשר להאמין לך?".

עורך דינה של ענבל אור הסביר לנוכחים במפגש כי "אנחנו עומדים על כך שלא יינתן צו פירוק - לא כדי שלענבל יצא משהו באופן אישי. כל המטרה של ההליך היקר הזה, היא שכל מי שקנה דירה או נרשם לפרויקט יקבל את ההחזר המקסימלי".

"ההחלטה ללכת לפירוק היא הפתרון הכי גרוע. תקבלו מעט כסף בעוד מספר שנים", המשיכה אור. "הליך של הבראה הוא הכי נכון. הסדר נושים זה הפתרון הטוב והגון לכלל הנושים, מקסימום החזר במינימום זמן".

הפתרון שהציגה אור הוא שכל פרויקט יבחר נציגות של שלושה חברים וכל פרויקט ידון בנפרד לפתרון משלו, במטרה שתוך 14 יום יגיעו הנוגעים בעניין להסדר וזה יוגש לאישור בית המשפט.

לקוחותיה של אור סיטי נדל"ן במפגש. רבים מהם מקליטים או מצלמים בפלאפון
סקפטים ומתעדים. לקוחות אור סיטי נדל"ן במפגשצילום: עופר וקנין

אור פנתה לרוכשי הדירות וביקשה מהם לשתף עמה פעולה; "אני לא נוכלת ושום דבר לא נעשה בכוונת פגיעה", אמרה אור. "יחד נמנע הליך הפירוק. זה דורש מכם להגיש לבית המשפט עמדה ראשונית לגבי הליך הפירוק. תחתמו על הטפסים שחילקנו לכם הערב ונאסוף את הטפסים. אנחנו נגיש את הבקשות שלכם לבית המשפט. לאף אחד אין מה להפסיד. אני עומדת כאן היום ואומרת לכם שזו ההזדמנות שלכם לראות את הכסף שלכם וההזדמנות שלי להציל את החברות שלי".

מהו הרווח הצפוי לבניין שלכם מתמ"א 38 / פינוי בינוי

עורך דינה של ענבל אור אמר כי "הפגישה הזו היא יוזמה שלנו ושל נושים המעדיפים לדבר שלא באמצעות בית משפט ולהגיע להסדר. בימים האחרונים הצגנו לבית המשפט קונה שיקנה פרויקט בערך גבוה וישאיר כסף בחברה. ההצעה הזאת, יחד עם נכסים שקיימים בחברות ויחד עם נכסים פרטיים של ענבל אור שיתרמו לתהליך, יבטיחו שאפשר יהיה להגיע להסדר עם הנושים.

עורך הדין הוסיף כי "למרות שפורסם בתקשורת שהצ'ק של המשקיע בוטל, הוא עדיין עומד מאחורי ההצעה והוא יפקיד צ'ק חדש". לדבריו, "המשקעים הם חברת איתנים וחברת מגדל רמה, שתי חברות רציניות".

ענבל אור נואמת
הערב, ענבל אור במפגשצילום: עופר וקנין

תגיות:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker