ענבל אור הגישה לביהמ"ש הצעה למכירת נכס ב-61 מיליון שקל; הבעיה: הנכס לא שייך לה

אור אף הציגה בבית המשפט צילום של צ'ק בגובה של 10% מערך העסקה - 6.15 מיליון שקל - על מנת לגבות את העסקה ■ אולם הצ'ק בוטל בבוקר יום חמישי, עוד לפני שאור הגישה את ההצעה לבית המשפט

רז סמולסקי
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים30

ענבל אור, בעלת השליטה בחברת אור סיטי נדל"ן, הגישה ביום חמישי בלילה לבית המשפט הצעה למכירת פרויקט בז'בוטינסקי 104 ברמת גן תמורת 61.5 מיליון שקל, שלדבריה ישאיר לחברה יתרה של 18.65 מיליון שקל.

"הצעה זו יחד עם נכסים וכספים וזכויות המצויים בחברות, מצמיחה מקור להסדר נושים בשיעור של 50% ומעלה מכלל החובות", כך לפי המסמכים שהגישה אור לבית המשפט המחוזי בתל אביב. החברות שירכשו את הנכס הן איתנים ורמה השקעות וכדי לגבות את ההצעה הגישה אור צילום של צ'ק בגובה של 10%, 6.15 מיליון שקל.

צילום: אילן אסייג

אלא שהתגובות שהגישו בנק מזרחי טפחות ועו"ד אלון פלס, שמייצג את הדיירים בפרויקט ז'בוטינסקי 104 בר"ג עולה, כי הקרקע כלל לא נמצאת בבעלותה של אור או של חברה בבעלותה, אלא בבעלות קבוצת הרכישה, והצ'ק בגובה 10% שהוצג, בוטל בבוקר יום חמישי, עוד לפני שאור הגישה את ההצעה לבית המשפט.

עוה"ד אלון פלס וגל אראל, המייצגים 105 מתוך 124 מחברי הקבוצה של ז'בוטינסקי 104, רמת גן מסרו בשם הרוכשים כי "אותה 'הודעה' ו'הצעת הסדר'" שהוגשה על ידי הגב' אור הזויה ומופרכת מעיקרה. חברי הקבוצה הינם בעליהם החוקיים והבלעדיים של מלוא הזכויות בקרקע בז'בוטינסקי 104 ברמת גן. לגב' אור ו/או לאור סיטי נדל"ן אין שום זכויות בקרקע מכל מין ו/או סוג שהוא. אף מציע לא פנה לבעלים החוקיים של ז'בוטינסקי – הם חברי קבוצת הרכישה וככל שתימכר הקרקע – חברי הקבוצה, והם בלבד, יהיו זכאים לקבל את התמורות בגין מכירת הקרקע. ענבל אור ו/או מי מטעמה – לא יהיו זכאים לאגורה. כל ה"הסדר" ו"הצעה" זה פשוט עוד קוריוז מופרך בחלומות, הפנטזיות והמגדלים באוויר מבית מדרשה של הגב' אור".

עו"ד עמית פינס הגיש הבוקר לבית המשפט תגובה להצעה של אור ובה אמר כי הצ'ק של הרוכשים הפוטנציאלים הוא של בנק מזרחי, ולבקשתם הוא בוטל ביום חמישי בשעה 9:25 בבוקר, לפני שהוגשה ההצעה לבית המשפט.

מהו הרווח הצפוי לבניין שלכם מתמ"א 38 / פינוי בינוי

אור מסרה בתגובה לבית המשפט כי קיבלה את הצ'ק בשבוע שעבר כשהיה בתוקף וכי לא ידעה ולא יכלה היתה לדעת על ביטולו. לדברי אור, בעקבות הודעת בנק מזרחי, נעשתה פנייה לרוכשים, והם הודיעו כי הם עומדים מאחורי הצעתם ויפיקו צ'ק חדש לפקודת בית המשפט.

תגיות:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker