בג"ץ למדינה: לעדכן היום אם תוארך כהונתה של מנהלת מינהל התכנון בינת שוורץ

ביום ראשון הקרוב צפוי מועד כהונתה החוקי של מנהלת מינהל התכנון בינת שוורץ להסתיים, אלא אם תחליט הממשלה על הארכת הכהונה בשנה נוספת

נמרוד בוסו
נמרוד בוסו
שתפו בפייסבוק
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקיםכתוב תגובה

בג"ץ הורה אמש (ד') למדינה להעביר היום עדכון עד השעה 15:00 האם בכוונתה להאריך את כהונתה של מנהלת מינהל התכנון בינת שוורץ – אשר ביום ראשון הקרוב אמורה לסיים את זמן כהונתה החוקי לאחר חמש שנים בתפקיד. יש לציין כי הארכת כהונתה של בינת שוורץ בשנה נוספת, עליה הצהיר בעבר שר האוצר משה כחלון הממונה גם על מערכת התכנון, מצריכה קבלת החלטת ממשלה בנושא ביום ראשון הקרוב.

החלטת בג"ץ ניתנה במסגרת עתירת עמותת אדם טבע ודין נגד המועצה הארצית לתכנון ובנייה, בינת שוורץ ומשרד האוצר, לפיה פעלה שוורץ במספר מקרים בניגוד עניינים, תוך נטילת חלק בהליכים תכנוניים והחלטות שהיה בהן כדי להשפיע על עסקיו של בן זוגה דוד רוסו – בעל חברת ניהול פרויקטים נדל"ניים במרחב הכפרי, אשר על לקוחותיו נמנים עשרות מושבים וקיבוצים.

בחקירה שערכו לאחרונה הפרקליטות ונציבות שירות המדינה, שתוצאותיה נודעו לפני כשבוע בתשובה שהעבירה המדינה לבית המשפט, נמצא כי בשלושה מקרים שונים אכן פעלה שוורץ בניגוד עניינים, אך לא בתשובה לא נאמר מהם שלושת המקרים. עוד נכתב בתשובת המדינה כי בעקבות הממצאים תיעשה פנייה למנכ"ל משרד האוצר על מנט שיבחן האם לנקוט נגד שוורץ בהליכים משמעתיים. בעקבות תשובה זו, פנתה אדם טבע ודין לבג"ץ וביקשה להוציא צו על תנאי שיעצור את הארכת כהונתה של שוורץ, וכן דרשה לפרסם את דו"חות החקירה בעניינה.

בדיון האחרון בנושא שנערך בבג"ץ לפני כחודשיים שאלו שניים מתוך שלושת שופטי ההרכב – השופטים חנן מלצר ואורי שהם - את נציגי המדינה, האם לאור הנסיבות שנוצרו לא ניתן היה להסתפק בתקופת כהונתה החוקית של שוורץ ללא מתן הארכה נוספת של שנה. בתשובתה של המדינה שניתנה לפני כשבוע לבית המשפט לא ניתנה התייחסות לתהייה זו מצד השופטים. ואולם היום יצטרכו נציגי המדינה לספק לבית המשפט תשובה בנידון.

בינת שוורץ, מנהלת מינהל התכנון
בינת שוורץ, מנהלת מינהל התכנוןצילום: מוטי מילרוד

ממינהל התכנון נמסר לגבי ממצאי החקירה כי "פרקליט המדינה החליט שאין מקום להגיש תביעה משמעתית בעניינה של מנהלת מנהל התכנון, והמליץ כי מנכ"ל משרד האוצר יחליט אם בכלל נדרש טיפול כלשהו. המאמצים הבלתי נלאים של אדם טבע ודין לפגוע בשמה הטוב של מנהלת מנהל התכנון שוב לא נשאו פרי, והיא תמשיך לפעול באופן מקצועי, תוך קידום האינטרס הציבורי".

מהו הרווח הצפוי לבניין שלכם מתמ"א 38 / פינוי בינוי

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker