הצלחה למכרז הראשון של מחיר למשתכן במגזר הערבי: כמה תעלה דירת 4 חדרים בנצרת?

בשכונת הגליל בנצרת תימכר לזכאים דירת 4 חדרים בכחצי מיליון שקל ■ קרקע לבניית 224 דירות מוזלות שווקה גם בקריית גת

נמרוד בוסו
נמרוד בוסו
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
נמרוד בוסו
נמרוד בוסו

קרקע לבניית 715 דירות מוזלות שווקה בהצלחה ליזמים בנצרת ובקרית גת במסגרת תכנית מחיר למשתכן – כך הודיע היום (ג') משרד האוצר. את הקרקע שיווקו רשות מקרקעי ישראל ומשרד הבינוי והשיכון.

במסגרת מכרז מחיר למשתכן בנצרת – המכרז הראשון שפורסם למגזר הערבי - שווקו בהצלחה כל עשרת המתחמים, לבניית 491 דירות. מדובר בהצלחה שאינה מובנת מאליה, לאור הרתיעה של רבים מבני המגזר הערבי ממגורים בבנייה רוויה, וזו הגיעה בעקבות קמפיין משותף למשרד השיכון ולעיריית נצרת לקידום הביקוש לשכונה.

העיר נצרתצילום: עופר וקנין

מניתוח שנערך לתוצאות הזכייה עולה כי מחירן הממוצע של דירות 4 חדרים בשטח 100 מ"ר שישווקו במקום לזכאים יעמוד על 515 אלף שקל, ואילו מחירן הממוצע של דירות 5 חדרים בשטח 120 מ"ר יעמוד על כ-620 אלף שקל. המחירים כוללים מרפסת, מחסן וחניה.

בשכונת כרמי גת שבקריית גת נרשמה הצלחה חלקית למכרז מחיר למשתכן, כאשר מתוך שני מתחמים לבנייה של כ-506 דירות, שווק בהצלחה מגרש אחד בלבד לבניית 224 דירות, אותו רכשה שותפות של החברות "ריסדור בניה" ו"אורתם סהר".

מניתוח המחיר למ"ר שהוגש בהצעת החברות עולה כי מחיר דירת 80 מ"ר מוזלת במתחם יעמוד על 690 אלף שקל, מחיר דירת 100 מ"ר יעמוד על 850 אלף שקל, ומחיר דירת 11 מ"ר יעמוד על כ-930 אלף שקל, כאשר גם כאן כוללים המחירים מרפסת, מחסן וחניה.

מהו הרווח הצפוי לבניין שלכם מתמ"א 38 / פינוי בינוי

שכונת הגליל בנצרת היא שכונה חדשה בשיווק ובתכנון של משרד הבינוי והשיכון, שבה מתוכננות להיבנות כ-3,000 יח"ד, ובפועל כבר נבנו קרוב ל-400 יח"ד וחלקן כבר מאוכלסות.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker