הסוף של ג'סי כהן ותל גיבורים: אושרה תוכנית חדשה לעיר חולון

הבוקר הורתה הוועדה המחוזית על הפקדת התוכנית, הקובעת על חידושן של שתי שכונות המצוקה במסגרת הליכי פינוי בינוי ■ עד 2030 צפויה אוכלוסית חולון לגדול בכ-40 אלף איש ל-240 אלף איש

נמרוד בוסו
נמרוד בוסו
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
נמרוד בוסו
נמרוד בוסו

הוועדה המחוזית לתכנון ולבנייה של מחוז תל אביב החליטה בישיבתה הבוקר (ב') להפקיד את תכנית המתאר החדשה לעיר חולון ח/2030. התכנית מגדירה את החזון להתפתחות העירונית ומחליפה את תכנית המתאר ח/1 המאושרת משנת 1958.

כיום מונה חולון כ-200 אלף תושבים ומשתרעת על פני 19,200 דונם. על פי התוכנית, צפויה אוכלוסיית העיר לגדול בכ-40 אלף נפש עד לשנת 2030. זאת באמצעות תוספת יחידות דיור הכוללת את את עיבוי מרקם המגורים העירוני הקיים באמצעות תוכניות התחדשות עירונית, והן באמצעות בניית סביבות מגורים חדשות.

התוכנית מסמנת שתי שכונות מגורים גדולות במערב העיר כמתחמים המיועדים להתחדשות עירונית במסגרת הליכי פינוי-בינוי. האחת היא שכונת תל גיבורים שבצפון-מערב העיר, והשניה היא ג'סי כהן, ואזור המגורים הצמוד לה מצפון.

שכונת ג'סי כהן, חולוןצילום: .

עוד מסמנת התוכנית שלושה מרכזים עירוניים: רחוב סוקולוב (המרכז הישן), רחוב גולדה מאיר (המרכז החדש), ומרכז עירוני חדש שצפוי להיבנות במסגרת תוכנית הבנייה ח-500 המוקמת בדרום העיר. מרכזים אלה מאופיינים בעירוב שימושים – מגורים עם מסחר ותעסוקה, וכן במתן דגש לשימושים ציבוריים.

לדברי אדריכלית העיר, האדריכלית פנינה קול, כבר כיום מקודמות תוכניות מפורטות לבנייתן מחדש של תל גיבורים וג'סי כהן, וזאת במקביל לקידום תוכנית המתאר. עוד לדבריה, צפוי גם "אזור התעשייה הקטן" של העיר, הגובל בשדרות ירושלים שבצפונה, לעבור תהליך התחדשות, וכן צפויה התוכנית לחזק את אזור התעשייה המרכזי שבמזרחה.

מהו הרווח הצפוי לבניין שלכם מתמ"א 38 / פינוי בינוי

לדבריה, צפויה התוכנית להביא ל"יצירת מרחב עירוני רצוף ומובהק על ידי חיזוק הרחובות הראשיים וע"י חיבור המרכז המסחרי הוותיק ברחוב סוקולוב, המרכז החדש בגולדה מאיר והמרכז העתידי בדרום העיר, וכן לשמירה על מגוון גנים ומרחבים פתוחים תוך ניצול מושכל של הקרקע הפנויה וחיזוק הקשר לפארק אריאל שרון, מקווה ישראל וחוף הים".

ראש העירייה מוטי ששון בירך על החלטת הוועדה ואמר כי "התכנית משקפת את מדיניות העירייה ומגמות התכנון לשנים הבאות תוך ראיית איכות חיי התושבים והמבקרים ומתן דגש למרחב הציבורי, לקהילה ולחיים הציבוריים בעיר".

תכנית המתאר נערכה ע"י משרד התכנון "קשת" בראשותו של האדריכל משה כהן בשיתוף האדריכל אמיר קולקר, אדריכל שלומי זאבי ואדריכל ברוך יוסקוביץ בהובלת מהנדסת העיר חולון, האדריכלית מימי פלג והצוותים המקצועיים בעיריית חולון.

תגיות:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker