הסדר בין קק"ל ורמ"י יאפשר העברת בעלות בטאבו ל-12 אלף חוכרים

עד היום, העברת הבעלות מתוקף הרפורמה במקרקעי ישראל, לא חלה על החוכרים בקרקעות קק"ל, שמעמדן היה כשל קרקעות פרטיות. על פי ההסדר העבירה קק"ל למדינה קרקעות בתל אביב, ירושלים והמרכז, וקיבלה בתמורה קרקעות בצפון הנגב

נמרוד בוסו
נמרוד בוסו
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
נמרוד בוסו
נמרוד בוסו

ועדת הכלכלה של הכנסת אישרה הבוקר (ד') את ההסדר בין רשות מקרקעי ישראל לקרן קיימת לישראל, בעקבותיו מעל 12 אלף חוכרים על קרקעות קק"ל יוכלו להירשם בטאבו כבעלים ללא תמורה, במסגרת הרפורמה במקרקעי ישראל. עד כה היו זכאים לכך רק חוכרי קרקע בבנייה רוויה או בבניה צמודת קרקע במגרשים של עד רבע דונם בקרקעות מדינה בלבד, ולא בקרקעות קק"ל.

על פי ההסדר, המדינה תרכוש מקק"ל 1,124 דונם באזורי תל אביב, מרכז וירושלים, ותמסור לקק"ל שתי חלקות בשטח כמעט זהה בתחום המועצה האזורית מרחבים שבצפון הנגב. העסקה תאפשר בשלב ראשון להעביר 12 אלף דירות לבעלות ישירה של הבעלים. יו"ר הוועדה, איתן כבל אמר: "מאות אלפי חוכרי קק"ל יזכו סוף סוף לבעלות על דירותיהם ולא יצטרכו לבקש אישור על כל שינוי, סגירת חלון או מרפסת בדירתם".

ראש רשות מקרקעי ישראל עדיאל שמרון אמר כי העברת הקרקעות שנדרשת ועדת הכלכלה לאשר היום תאפשר העברת בעלות ב-12 אלף נכסים לבעלי הדירות בבנייה רוויה, וכי אם העברת הבעלות תעבור ללא תקלות תוכל העברת הבעלות המתוארת להתקיים לגבי 300 אלף יח"ד נוספות.

עדיאל שמרון

עו״ד עמית יפרח יו״ר אגף קרקעות בתנועת המושבים: "אנו בוודאי מברכים על כל הסדר שמשמעותו ביטול החיכוך בין רמ״י לבין החוכרים,יש לעשות בהקדם את אותה פעולה מול עשרות אלפי החוכרים במושבים שהסדרת זכויותיהם בחוזי חכירה לדורות והיוון חלקות המגורים מתעכבת כבר שנים, ואנו מצפים לאותה נחישות ומהירות ביישום החלטות רמ״י המבטלות את החיכוך בין החוכר במושב לבין הרשות".

מהו הרווח הצפוי לבניין שלכם מתמ"א 38 / פינוי בינוי

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker