לא ייאמן: תושבי הרצליה זכו כמעט בכל הדירות בהגרלת השכירות המוזלת בעיר

בהגרלה שנערכה ביום ו' השתתפו 1,371 זכאים ■ וגם: כמה ישלמו הזוכים על שכירות בדירת 3 חדרים - בעיר המבוקשת?

נמרוד בוסו
נמרוד בוסו
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
הדמייה של פרויקט ההשכרה לטווח ארוך בגליל ים, הרצליה
נמרוד בוסו
נמרוד בוסו

אפריקה ישראל מגורים ואפריקה ישראל נכסים הגרילו ביום שישי האחרון (15.7) ביולי 68 דירות להשכרה מוזלת בפרויקט ההשכרה ארוכת הטווח שבונה החברה בשכונת גליל ים שבדרום-מערב הרצליה. הדירות אשר הוגרלו בקרב 1,371 זכאי משרד השיכון שנרשמו להגרלה בהרצליה יושכרו במחיר הנמוך ב-20% ממחיר השוק לתקופה של 3 שנים עם שתי אפשרויות הארכה עתידיות – ל-3 שנים ול-4 שנים, כך שבסך הכל עשוי משך זמן ההשכרה הכוללת להגיע לעד 10 שנים.

באופן מדהים למדי הוקצו 85% מכלל הדירות המוזלות - 58 מתוך 68, לזכאים תושבי הרצליה בלבד, בעוד ש-10 דירות בשכירות מוזלת בלבד הוצעו להשכרה לתושבי שאר המדינה. כך, בעוד שסיכויי הזכייה של שוכרים מהרצליה עמדו על אחד ל-13, 58 זוכים מתוך 758 זכאים שניגשו, עמדה סבירות הזכייה של תושבי שאר המדינה על יחס זעום של יותר מאחד ל-60, עם עשרה זוכים בלבד מתוך 613 מועמדים שניגשו. הדירות שיושכרו במחיר מוזל מהוות רבע מתוך כלל הדירות בפרויקט שמספרן עומד על 273.

יצוין כי לפני שנערכה ההגרלה, העובדה ששיעור כה גבוה מהדירות המוזלות מיועד לתושבי העיר בלבד מעולם לא פורסמה על ידי איש מהגורמים המעורבים בפרויקט – ובהם עיריית הרצליה, חברת דירה להשכיר או משרדי השיכון והאוצר. המידע היחיד שנמסר הוא כי רבע בכלל הדירות בפרויקט (68) – מוזלות ובמחירי שוק, יוקצו לבני העיר.

דמי השכירות המפוקחת צפויים להיות כ-3,500 שקל לדירת שלושה חדרים, וכ-4,650 שקל לדירת ארבעה חדרים. 205 דירות נוספות יושכרו לעתיד גם כן בחוזים ארוכי טווח, לחמש שנים עם אפשרות הארכה לחמש נוספות, אך בהתאם למחירי השוק. מאפריקה ישראל נמסר כי זכאי שמעוניין לוותר על זכאותו ביום בחירת הדירה רשאי לעשות זאת והזכאות תעבור לבא בתור.

ראש עיריית הרצליה, משה פדלון אמר: "המהלך של דיור להשכרה מצטרף לשורת צעדים שנקטנו כדי להקל על יוקר המחיה בנושא הדיור ולהגדיל משמעותית את היצע המגורים ברחבי העיר. אני שמח על כך שלצעירי הרצליה תהיה האפשרות להמשיך לגור בעיר במחיר שפוי".

מהו הרווח הצפוי לבניין שלכם מתמ"א 38 / פינוי בינוי

ליאת דנינו, סמנכ"לית שיווק ומכירות אפריקה ישראל מגורים אמרה כי "פרויקט סביוני גליל ים for rent מאפשר לזכאים להתגורר לאורך שנים ארוכות בדירה חדשה במיקום מבוקש ואטרקטיבי, מבלי להיות כפוף לדרישות בעל דירה בנוגע למחירים או פינוי הדירה. במסגרת זו, הדיירים מבטיחים לעצמם שכר דירה קבוע וידוע מראש, מבלי להתפשר על טיב ואיכות. שכר הדירה, כולל בתוכו גם תשלום לחברת ניהול האמונה על התחזוקה השוטפת של השטחים המשותפים וטיפול בליקויים מסוימים בדירה".

עוזי לוי, מנכ"ל חברת דירה להשכיר שפיקחה על ההגרלה אמר כי "אנו שמחים על יציאתו לדרך של הפרויקט הראשון בישראל לדיור להשכרה ארוכת טווח. זוהי הסנונית הראשונה בשורה של פרויקטים עתידיים, שמטרתם לסייע לפתרון בעיית הדיור בארץ, כמקובל במדינות רבות בעולם המערבי.

"המכרז בהרצליה, נבנה בהתאם לתב"ע ייחודית שקבעה כי כל הפרויקט ישווק לזכאי משרד השיכון ונתנה עדיפות לבני המקום. התב"ע נקבעה בהתאם לתקנות רמ"י שהיו תקפות באותה העת. בתוכניות הקרובות והבאות, הדברים ישתנו, גם בתמהיל הפרויקט וכך שיעורם של בני המקום יעמוד על מחצית מתוספת השב"ס. אנו מוצאים לנכון לציין את שיתוף הפעולה של עיריית הרצליה והעומד בראשה".

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker