שתי תוכניות בנייה במגזר הערבי: כ-7,500 יחידות דיור ייבנו בטמרה ובמזרעה

התוכניות בעיר טמרה כוללות תוספת של 6,900 יחידות דיור, והתוכנית במועצה המקומית מזרעה כוללת 670 דירות

אריק מירובסקי
אריק מירובסקי
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
אריק מירובסקי
אריק מירובסקי

הוועדה הארצית לתכנון ולבניה של מתחמים מועדפים (הותמ"ל) שבמינהל התכנון הפקידה תוכניות בטמרה ובמועצה המקומית מזרעה, הכוללות יחד תוספת של כ-7,500 יחידות דיור.

התוכניות בעיר טמרה כוללות תוספת של 6,900 יחידות דיור, מתוכן 5,300 יחידות שקודמו על ידי משרד הבינוי והשיכון ו-1,600 יחידות שקודמו על ידי רשות מקרקעי ישראל, בשיתוף פעולה מלא עם הרשויות המקומיות.

התוכנית בטמרה מאופיינות בבנייה מדורגת ובנייה לגובה, כ-4,000 מהדירות יוקמו על קרקעות מדינה והיתר על קרקעות פרטיות. ממינהל התכנון נמסר כי העירייה היתה שותפה מלאה בגיבוש התכניות, לאור מצוקת הדיור של מחוסרי קרקעות ביישוב. התוכנית כוללות גם תוספת של כ-100 אלף מ"ר שטחי תעסוקה ומסחר לאורך הכבישים הראשיים והיצע מגוון של שטחי ציבור.

התוכנית במועצה המקומית מזרעה כוללת 670 דירות, והיא קודמה על ידי משרד הבינוי  בשיתוף פעולה מלא עם הרשות המקומית. התכנית נותנת מענה לצרכי דיור בקרקעות מדינה ותמהיל הדירות מתחשב באופי האוכלוסייה המקומית. לצד שטחי המגורים, התוכנית כוללת גם את הסדרתו של נחל "בית העמק" והפיכתו לפארק וטיילת, וכן תוספת של כ-3,500 מ"ר שטחי מסחר, שטחי ציבור ושטחי ספורט הנותנים מענה לכלל היישוב.

מהו הרווח הצפוי לבניין שלכם מתמ"א 38 / פינוי בינוי
הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker