לאחר שנה כממלא מקום: עדיאל שמרון מונה למנהל רשות מקרקעי ישראל

שר האוצר כחלון מינה את שמרון ובכך שם סוף לתקופה בת שנה וחצי שבה תפקדה רמ"י ללא מנהל קבוע ■ האתגר המרכזי של שמרון: המשך יישום תוכנית מחיר לנמשתכן תוך הגדלת היצע הקרקעות למגורים

נמרוד בוסו
נמרוד בוסו
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
נמרוד בוסו
נמרוד בוסו

שר האוצר משה כחלון הודיע הבוקר (ג') על מינויו של עדיאל שמרון למנהל רשות מקרקעי ישראל, זאת לאחר כשנה שבה שימש שמרון כממלא מקום המנהל. על כתב המינוי חתמו כחלון וראש הממשלה בנימין נתניהו. בכך באות לסיומן שנה וחצי בהן תפקדה רמ"י ללא מנהל קבוע, מאז יצא מנהל המינהל הקודם בנצי ליברמן לחופשה עקב חקירת המשטרה אשר נפתחה נגדו באותה העת.

שמרון, בן 49, הנו תושב תל אביב, עורך דין בהשכלתו ובעל תואר שני במינהל עסקים. בשנת 2012 הגיע לרמ"י לאחר ששימש כסגן ראש מנהלת סל"ע שעסקה בטיפול במפוני ההתנתקות, ושימש בתחילה כמנהל מחוז מרכז ולאחר מכן כמנהל החטיבה העסקית.

עדיאל שמרון
מנהל רשות מקרקעי ישראל, עדיאל שמרוןצילום: עופר וקנין

עם עזיבתו של ליברמן בראשית 2015, נוצר ואקום בתפקיד הנהלת הארגון, כאשר שתי הדמויות הבכירות שכיהנו תחתיו, שמרון וסגנית המנהל ליאורה טושינסקי, פעלו במקביל. מאחר שמדובר היה בממשלת מעבר לא ניתן היה למנות באותה העת ממלא מקום לליברמן. רק בסוף יוני 2015, לאחר הרכבת הממשלה והעברת רמ"י לאחריות משרד האוצר, מונה שמרון לממלא מקום המנהל.

כהונת שמרון התאפיינה עד כה במאמצים ליישם את יוזמת הדגל של שר האוצר בתחום הדיור – מכרזי מחיר למשתכן, וזאת בהיקפים גדולים, על מנת להגדיל את רמת היצע הדירות בשוק. כמו כן נחתמה בתקופת שמרון שורה של הסכמי גג נוספים להאצת שיווקי קרקעות למגורים בתחומן – עם רמלה, באר שבע, אשקלון, הרצליה ונתניה.

שמרון הודה לכחלון על האמון שנתן בו: "מתוקף תפקידי כמנהל הרשות אפעל במלוא המרץ למימוש מדיניות שר האוצר לפתרון משבר הנדל"ן במדינת ישראל ובראשה תוכנית מחיר למשתכן במסגרתה תשווק רשות מקרקעי ישראל 100,000 יח"ד במחיר למשתכן עד סוף שנת 2017".

מהו הרווח הצפוי לבניין שלכם מתמ"א 38 / פינוי בינוי

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker