נמרוד בוסו
נמרוד בוסו

מגרש בן 513 מ"ר בשכונת הדר יוסף שבצפון תל אביב נמכר באחרונה תמורת 7 מיליון שקל. על המגרש, שנמצא ברחוב קהילת אודסה, ניצב כיום בית יחיד בן שתי קומות, המיועד להריסה ובנייה מחדש במסגרת תמ"א 38 תיקון 3. על פי התוכנית, ניתן יהיה לבנות על המגרש בניין בן שלוש קומות וחמש דירות.

המוכרים הם יורשי הנכס, שביקשו לממש את המגרש, והרוכש הוא משרד התיווך אקרמן בית מכירות נדל"ן, שחתם עם בעלי המגרש על חוזה אופציה למשך שישה חודשים במטרה לארגן בזמן זה קבוצת רכישה להקמת הפרויקט. בזמן האופציה נמכרו כל חמש הדירות, בהן שתי דירות 3 חדרים, דירת 4 חדרים, דירת גן ודירת פנטהאוז, והאופציה מומשה. כעת נמצא הפרויקט בהליך הוצאת היתר.

עסקת השבוע. הבית ברחוב אודסה בתל אביב

רחוב קהילת אודסה נמצא בחלק המזרחי של שכונת הדר יוסף, שנחשב בעבר חלק משיכון דן. אזור זה מאופיין בעיקר בבתים צמודי־קרקע ובמעט בנייני מגורים של שתי קומות. "זהו אחד המבנים הנמוכים האחרונים שקיבלו אישור של עיריית תל אביב להריסה ובנייה מחדש במסגרת תמ"א 38 תיקון 3", אומר מוטי אקרמן, בעלי משרד התיווך אקרמן. "תיקון מספר 5 לתקן הישראלי 413, שנכנס לתוקף בתחילת השנה, מגדיר מחדש אילו בניינים נמוכים קיימים מתאימים להריסה ובנייה מחדש, ולמעשה מחריג כמעט את כל הבניינים הקיימים הנמוכים. המשמעות היא שמחירי המגרשים האלה יירדו משמעותית ברגע שהתיקון יחלחל ליזמים ולבעלי הקרקעות. בעלי מגרשים שחשבו שאין להם מה להפסיד ושהמחירים רק ימשיכו לעלות, התבדו והפסידו סכומי כסף גדולים".

מהו הרווח הצפוי לבניין שלכם מתמ"א 38 / פינוי בינוי

תגיות:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker