תנמיכו ציפיות: כך תיראה כיכר דיזינגוף החדשה

העבודות צפויות להתחיל בחודשים הקרובים ולהסתיים ב-2017 בעלות של 60 מיליון שקל

רז סמולסקי
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
רז סמולסקי

עיריית תל אביב-יפו מקדמת בימים אלו את פרויקט הנמכת כיכר דיזנגוף והחזרתה למפלס הרחוב. לאחר שנים רבות של דיונים הוחלט על ביצוע הפרויקט ואתמול (ג') דנה הנהלת העיר בשתי חלופות תכנוניות לכיכר החדשה. העבודות צפויות להתחיל בחודשים הקרובים ולהסתיים ב-2017. עלות הפרויקט כ-60 מיליון שקל.

פרויקט הנמכת כיכר דיזינגוף כולל את הריסת הכיכר המוגבהת ובניית כיכר חדשה שתהיה בגובה מפלס הרחוב, שיקום מערכות תת קרקעיות, כבישים, מדרכות, התקנת פסל אגם במרכז הכיכר וסלילת שביל אופניים. התכנון המחודש נערך על ידי משרד האדריכלים מוריה סקלי אדריכלות נוף. שתי החלופות נבדלות בהיבט הנופי, שטחי הגינון, מדרגות, בריכות מים וכדומה.

הדמיית הכיכר - חלופה א'צילום: משרד מוריה סקלי אדריכלות נוף

כיכר צינה דיזנגוף, הקרויה על שם אשת ראש העיר הראשון של תל אביב מאיר דיזינגוף, הוקמה בשנת 1938 וכמעט מיד לאחר חנוכתה הפכה למוקד עירוני מרכזי שריכז סביבו דרך קבע מבקרים רבים בימי חול, ימי חג ובאירועים מיוחדים.

הכיכר היתה לכיכר הראשונה בתל אביב שהתוו לה קווים אדריכליים אחידים ותכנונה שיקף את ההבנה בחשיבות הצורך בחלל עירוני ייצוגי שיתפקד כסלון עירוני פתוח, כך שלאורך שנים סימלה הכיכר את המרכז הפיסי של העיר. עם זאת, מיקומה של הכיכר במרחב יצר קונפליקט בין שימושיה כחלל פתוח לתנועת הולכי רגל לבין תנועת כלי הרכב סביבה, ובשנת 1976 הוחלט להגביה את הכיכר מעל פני הקרקע וסלילת כביש מתחתיה.

מהו הרווח הצפוי לבניין שלכם מתמ"א 38 / פינוי בינוי
הדמיית הכיכר - חלופה ב'צילום: משרד מוריה סקלי אדריכלות נוף

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker