ההפתעה הלא נעימה שחיכתה לכחלון במדד מחירי הדירות

דווקא עכשיו, כשמבצעי הדגל של כחלון "מחיר למשתכן" מקבלים צורה, כמויות ומחירים, והמשקיעים מודרים מהשוק – המדד החודשי האחרון עלה ב-1.2%

אריק מירובסקי
אריק מירובסקי
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
משה כחלון
משה כחלון צילום: מיכל פתאל

מחירי הדירות במארס-אפריל 2016 עלו בשיעור הגבוה ביותר מאז סוף 2013 - שהגיע לרמה חודשית של 1.2%. בכך השלים הרבעון הראשון של השנה עליית מחירים של 2.1%, יחסית לסוף 2015. בשנה שחלפה מהרבעון הראשון של 2015 לסוף הרבעון  הראשון של 2016 רשמו מחירי הדירות עלייה של 7.8%.

שתי הפתעות שלח הלמ"ס לכחלון ביום אחד, שתיהן לא נעימות. הראשונה – מספר התחלת הבנייה נמצא במגמת ירידה של שנה שלמה, וזאת למרות שהממשלה מצהירה פעם אחר פעם, כי היא רואה בהגדלת היצע הדירות והבנייה את המפתח להתמודד עם בעיית הדיור ומחירי הדירות.

ההפתעה הלא נעימה השנייה שהגיעה לכחלון היה הנתון שלפיו מחירי הדירות במארס-אפריל 2016 עלו בשיעור הגבוה ביותר מאז סוף 2013. העלייה של מדד זה הגיעה ל-1.2%.

לצורך ההמחשה, בשנת 2014 נרשמה עלייה חודשית אחת של 1% ואילו בשנה שעברה, שנת השיא של כל הזמנים ברכישת דירות, נרשמו שני מדדים, אחד מהם בחודש יוני, שבו התנפלו המשקיעים על כל הבא ליד ורכשו דירות בכמויות חריגות - והמדד עלה אז ב-1%. והנה, דווקא עכשיו, כשמבצעי הדגל של כחלון "מחיר למשתכן" מקבלים צורה, כמויות ומחירים, והמשקיעים מודרים מהשוק – המדד החודשי האחרון עלה ב-1.2%.

בכך, השלים הרבעון הראשון של השנה עליית מחיר של 2.1% יחסית לסוף 2015, או במילים פשוטות – בתוך 3 חודשים עלה מחיר דירה ממוצעת בישראל ב-30 אלף שקל.

מהו הרווח הצפוי לבניין שלכם מתמ"א 38 / פינוי בינוי

תגיות:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker