פינוי בינוי בנס ציונה: החלה הריסת 16 מבנים לטובת בניית 400 דירות חדשות

מחיר דירת 3 חדרים בפרויקט החדש בשכונת יד אליעזר מתחיל מ-1.5 מיליון שקל ■ ראש העירייה שבו: "הוצאנו את הפרויקט לפועל למרות הממשלה, לא בזכותה"

נמרוד בוסו
נמרוד בוסו
הריסת מבנים במסגרת פינוי בינוי בנס ציונה
צילום: יוסי כהן

חברת הבנייה סרוגו הרסה אתמול (ג') שלושה מבנים ישנים ברחוב שאול המלך בשכונת יד אליעזר בנס ציונה, מתוך 16 בסך הכל שמתעתדת החברה להרוס בחודשים הקרובים. זאת במסגרת הליך פינוי בינוי במסגרתו תבנה החברה את פרויקט HI NESS. במקום 108 הדירות הצפויות להריסה, ייבנה במקום מתחם מגורים חדש בן 402 יחידות דיור.

אתמול צוינה תחילת ההריסה באירוע רב משתתפים שבו נכחו שר הבינוי והשיכון יואב גלנט, מנהלת אגף תכנון ובנוי ערים במשרד הבינוי והשיכון עינת גנון, ראש עיריית נס ציונה יוסי שבו וראול סרוגו – מנכ"ל חברת סרוגו, שציין כי תחילת ההריסה מתבצעת שמונה שנים בדיוק לאחר שהגישה החברה לראשונה את תוכניות הבניה לוועדה המקומית.

בניית הפרויקט צפויה להתבצע בשלושה שלבים, כאשר בשלב הראשון ייבנו 84 יחידות דיור בשלושה בניינים בני 8 קומות. לאחר מכן צפוי להתחיל השלב השני, בו ייבנו 153 יחידות דיור נוספות בתשעה בניינים בני 8 קומות ובסיום יחל השלב השלישי במסגרתו ייבנו עוד 165 יחידות בארבעה בניינים בני 8-12 קומות.

במסגרת המכירה המוקדמת שכבר נפתחה, מתחיל מחירה של דירת שלושה חדרים מ- 1.49 מיליון שקל, מחיר דירת 4 חדרים מתחיל מ- 1.69 מיליון שקל, ודירת 5 חדרים נמכרת בהחל מ-2 מיליון שקל.

הדמיית פרויקט פינוי בינוי HI NESS בנס ציונה
הדמיית פרויקט HI NESSצילום: הדמיה: 3 devision

שר הבינוי והשיכון יואב גלנט אמר כי "אני מסתכל על דיירי השכונה, חלק מהם הם האנשים שבנו את נס ציונה לאורך השנים, העיר התחדשה אבל השכונה שלהם התיישנה והאינטרס שלנו הוא למצוא את הדרך לשפר את איכות החיים ואת איכות הדירות של תושבי השכונה הזו. אז אנחנו לוקחים 108 דירות ישנות והפכים אותם ל- 400 דירות חדשות.

מהו הרווח הצפוי לבניין שלכם מתמ"א 38 / פינוי בינוי

"התושבים מקבלים דירה גדולה וחדשה יותר וכולם מרוויחים. מעבר לכך, במסגרת הפרויקט יפונו גם 19 דירות השייכות לדיור הציבורי וזה אינטרס נוסף של משרד הבינוי והשיכון לחדש את הדיור הציבורי במסגרת התחדשות עירונית".

גלנט הוסיף כי יש היום מגמה של גידול בבניית דירות במסגרת התחדשות עירונית, וכי בעוד שבשנה שעברה החלה בנייתן של 1,500 דירות, השנה תחל בנייתן של 4,500 דירות במסגרת זו.

היזם ראול סרוגו אמר: "בשנת 2008 התחלנו להניע את התהליך כדי להגשים את חלומן של משפחות רבות. מאז ועד היום, במשך 8 שנים אינטנסיביות פעלנו מול העירייה והועדה הבין משרדית במשרד השיכון שהכריזה על הפרויקט. אנו צופים, כי הפרויקט החדש יחולל שינוי לטובה וישנה את פני העיר".

כמו כן, סרוגו התייחס לביקוש המחודש שמתעורר בנס ציונה וציין, כי "נס ציונה היא אחת הערים המבוקשות ביותר הן על ידי זוגות צעירים והן על ידי משפרי דיור מהאזור. היא נחשבת לאיכותית מאוד בהשוואה לערים השכנות, בין היתר בשל ההשקעה באיכות מוסדות החינוך בעיר אנו צופים שלפרויקט זה יגיע קהל איכותי המבקש לעצמו דירה באזור איכותי עם חווית מגורים משודרגת".

יוסי שבו, ראש עיריית נס ציונה, אמר כי נדרשה עבודה מאומצת כדי להוציא את הפרויקט לפועל, וביקר את הממשלה: "הצלחנו להוציא לפועל את הפרויקט למרות המוסדות הממשלתיים ולא בזכותם. המדינה צריכה לבוא לקראת הרשויות המקומיות בכל הקשור להתחדשות עירונית כי אי אפשר להקים 400 דירות במקום 100 דירות מבלי להקים מוסדות ציבור וחינוך לתוספת האוכלוסיה".

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker