אושרה תוכנית פינוי בינוי בנווה שרת בצפון ת"א: ייבנו 370 דירות

במסגרת התוכנית ייבנו ארבעה בניינים חדשים במתחם ה"צנחנים", בהם שני מגדלים בני 25 קומות ושני בניינים נוספים בני 7 קומות

נמרוד בוסו
נמרוד בוסו
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
נמרוד בוסו
נמרוד בוסו

תכנית הפינוי בינוי ל"מתחם הצנחנים" בשכונת נווה שרת בצפון-מזרח תל אביב אושרה על ידי הוועדה המחוזית לתכנון ולבניה תל אביב למתן תוקף - וזאת בזמן שיא של 18 חודשים בלבד. התכנית חלה על מספר מגרשים בפינת הרחובות הצנחנים וראול ולנברג, שם מקודמת בנייתן של 370 יחידות דיור בארבעה בניינים חדשים, בהם שני מגדלים בני 25 קומות ושני בניינים נוספים בני 7 קומות, במקומן של 128 הדירות הקיימות כיום במתחם בשמונה בניינים.

המדובר בתוכנית פינוי בינוי נוספת המאושרת בשכונה, אשר בהתאם לתוכנית האב של עיריית תל אביב מתוכננת להיהרס כמעט כולה לטובת בנייה מחדש. לדברי האדריכל גיל שנהב, מבעלי החברה לפיתוח והתחדשות עירונית ומתכנן הפרויקט, "אישורה המהיר של התכנית הינו עדות לכך שבעבודה הרמונית של הוועדה המקומית, הוועדה המחוזית, הדיירים ואנשי המקצוע מטעמם ניתן לאשר תכניות גדולות בתוך זמן קצר. מדובר גם בפירותיו של מסמך המדיניות להתחדשות עירונית של עיריית תל אביב לשכונת נווה שרת. הכנתו של מסמך כזה יצרה את האפשרות לתכנן פרויקט איכותי על פי עקרונות וחזון העירייה וצרכי הפרויקט באופן מדויק ובלי עיכובים מיותרים".

נווה שרתצילום: אייל טואג

בעלי כל אחד מ-128 הנכסים במתחם יקבלו דירה חדשה הכוללת ממ"ד, מרפסת, וחניה מקורה במקום הדירה שברשותן. התכנית הוגשה בשם דיירי המתחם באמצעות החברה לפיתוח והתחדשות עירונית וחברת הניהול וקסמן גוברין גבע. מהחברות נמסר כי בתוך כחודשיים צפוי להתפרסם מכרז לבחירת יזם אשר יתקשר עם בעלי הדירות בהסכם, וכי בעלי הדירות הם אלו אשר יבחרו בהצבעה את היזם.

לדברי אדריכלית גלי דולב, שותפה מנהלת בחברת וקסמן גוברין גבע המנהלת את הפרויקט: "הפנייה ליזמים עם תכנית בתוקף ודיירים מאוגדים באמצעות מכרז היא מצב קלאסי בו כולם מרוויחים. היזמים מקבלים וודאות מירבית והדיירים מקבלים את התמורה המיטבית".

מהו הרווח הצפוי לבניין שלכם מתמ"א 38 / פינוי בינוי

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker