קבוצת חג'ג' רכשה קרקע ב-389 מיליון שקל ברחוב איינשטיין בתל אביב

על המגרש ניתן לבנות פרויקט מגורים של שני בניינים, ובהם 82 יחידות דיור בשטח ממוצע של 120 מ"ר ושטחי מסחר בהיקף של 1,875 מ"ר

רז סמולסקי
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
רז סמולסקי

קבוצת רכישה שאירגנה קבוצת חג'ג', בשליטת צחי ועידו חג'ג', רכשה מגרש בהמשך המערבי של רחוב איינשטיין בגוש הגדול בצפון תל אביב תמורת 389 מיליון שקל (לא כולל מע"מ). על המגרש ניתן לבנות פרויקט מגורים של שני בניינים, ובהם 82 יחידות דיור בשטח ממוצע של 120 מ"ר, ושטחי מסחר בהיקף של 1,875 מ"ר.

בכוונת החברה להגדיל את זכויות הבנייה מכוח תוכנית המתאר של תל אביב, תוכנית תא/5000. אם יאושרו הזכויות יוגבהו המגדלים לגובה 25 קומות, מספר הדירות יגדל ל–212 ושטחי המסחר יגדלו לכ–9,000 מ"ר

האחים צחי ועידו חג'ג'צילום: טל צ'יקורל

המגרש בשטח 7.3 דונם הוצע במסגרת הליך פירוק שיתוף שניהל עורך הדין שי רווה. שמאי המקרקעין מטעם הכונס רווה, אריה קמיל העריך את הקרקע ב–255 מיליון שקל, מכאן שהמחיר ששולם בסוף ההתמחרות גבוה ב–53% מהשומה, דבר שמעיד על ציפייה של היזמים לעלייה של מחירי הדירות.

קבוצת הרכישה מורכבת ברובה מבעלי הקרקע, שמחזיקים ב–75% מהפרויקט, והיא כוללת מאות בעלים, 40% מהבעלים מיוצגים על ידי עו"ד גלית רוזובסקי, וקבוצות בעלים קטנות יותר מיוצגות על ידי עו"ד אמיר מרגלית ועו"ד יצחק מירון.

חג'ג' זכתה בקרקע אחרי תהליך התמחרות מול שישה מציעים נוספים, ובהם גינדי החזקות, קרן ריאליטי, נתנאל גרופ (שגם נמנית בין בעלי הקרקע) וקבוצת שולץ מענף הקייטרינג. ההצעות התחילו מכ–250 מיליון שקל, קרוב להערכת השומה, ובמסגרת ההתמחרות עלו במהירות, תחילה בתוספת של מיליון שקל ולאחר מכן במדגות של 10 ו–20 מיליון שקל. חג'ג' ושולץ נשארו שני המתחרים האחרונים. שולץ יצא מההתמחרות אחרי שהציע 388 מיליון שקל וחג'ג' העלה אחריו את סכום הרכישה ל–389 מיליון שקל וזכה במגרש.

מהו הרווח הצפוי לבניין שלכם מתמ"א 38 / פינוי בינוי

תגיות:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker