שר האוצר החליט להאריך בשנה את כהונת מנהלת מינהל התכנון בינת שוורץ

שוורץ צפויה כעת לסיים את כהונתה ביולי 2017 - כך עולה מהודעת עדכון שמסרה המדינה לבג"ץ, שם מתנהלת עתירה נגד המשך כהונתה ■ הממשלה הודיעה גם כי הוחלט על חידוש החקירה המשמעתית נגד שוורץ, לבדיקת חשש לניגודי עניינים בעבודתה

נמרוד בוסו
נמרוד בוסו
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
בינת שוורץ
נמרוד בוסו
נמרוד בוסו

שר האוצר משה כחלון החליט להאריך את כהונתה של מנהלת מינהל התכנון, בינת שוורץ, בשנה. כעת צפויה שוורץ לסיים את תפקידה בסוף יולי 2017, וזמן כהונתה המצטבר ייארך שש שנים ולא חמש - משך זמן כהונת מנהלי מינהל התכנון המוגדר בחוק התכנון והבנייה. את ההחלטה על הארכת הכהונה צפוי כחלון להביא לאישור באחת מישיבות הממשלה הקרובות.

המידע על הכוונה להאריך את כהונת שוורץ עולה מהודעת עדכון שהגישה המדינה לפני כמה ימים לבג"ץ, שדן בעתירה שהגישה עמותת אדם טבע ודין נגד השר כחלון, הממונה על מערכת התכנון, ונגד שוורץ עצמה, שאחד הסעדים המבוקשים במסגרתה היא הפסקת כהונתה לאלתר. אלא שלפי תשובת המדינה, כוונתו של כחלון הפוכה: "בתקופה האחרונה הודיע שר האוצר כי בכוונתו לבקש בהקדם מהממשלה להאריך בשנה את כהונתה של המשיבה (שוורץ) כמנהלת מינהל התכנון", נכתב.

עתירת אדם טבע ודין באה בעקבות שורה של מקרים שבהם, לטענת הארגון, פעלה שוורץ בניגוד עניינים, כשדנה בהחלטות שהיו בהן כדי להשפיע על לקוחותיו ועסקיו של בן זוגה, דוד רוסו, בעל חברת ניהול פרויקטי נדל"ן במרחב הכפרי. מקרים אלה היו מושאם של חקירה משטרתית בעבר, אך בתום החקירה החליט היועמ"ש לשעבר יהודה וינשטיין להעביר את המשך הבדיקה למישור המשמעתי בנציבות שירות המדינה. בסיכום הבדיקה שהוציאה הנציבות לפני חצי שנה, נמצא כי למעט מקרה אחד שבו הנציבות סברה כי יש לשקול לשוורץ מתן הערה, בכל שאר המקרים לא נמצא פגם בהתנהלותה.

ואולם פרט מעניין נוסף המופיע בעדכון שהגישה המדינה לבית המשפט הוא כי פרקליט המדינה החליט להורות על חידוש החקירה המשמעתית בעניין שוורץ. "לצורך השלמות במסגרת החקירה שהסתיימה", נכתב בעדכון.

באדם טבע ודין הגיבו בזעם להודעת העדכון מצד המדינה, וטענו כי אין בה אלא כדי להביא למשיכת זמן נוסף, כדי להימנע מבדיקת הטענות נגד התנהלות שוורץ לעומק. לטענת העמותה, מאז הודיעה המדינה על ההחלטה לחקור את שוורץ חקירה משמעתית ב-4 בנובמבר 2015, לא הגישה המדינה כל עדכון בנושא לבית המשפט, וכעת היא מבקשת להודיע על חידוש החקירה כאילו לא חלפה ממועד ההודעה הקודמת חצי שנה.

מהו הרווח הצפוי לבניין שלכם מתמ"א 38 / פינוי בינוי

"אין מניעה שתהיה חקירה משמעתית של המשיבה בנציבות, ומבחינת העותרת אין מניעה גם שתהיה חקירה פלילית במשטרה, או שיתנהל כל הליך אחר בנוגע לה", נכתב בתשובת אדם טבע ודין לבית המשפט. "אך כאן, בהליך מינהלי זה, יש להתקדם כאילו אין עוד הליכים אחרים". מחר צפוי להתקיים הדיון הבא בעתירה.

מהאוצר נמסר: "מתוך כוונה לשמור על רציפות בתפקיד כה משמעותי, החליט שר האוצר להביא לממשלה את הארכת כהונתה של שוורץ בשנה".

ממינהל התכנון נמסר: "לבקשת שר האוצר, ולאחר ששקלה את הדברים, הודיעה שוורץ לשר כי היא נענית בחיוב להארכת כהונתה בשנה נוספת. באשר לטענות בעתירה, נציבות שירות המדינה כבר ערכה בדיקה מקיפה, וקבעה כי לא נפל כל פגם בהתנהלותה של שוורץ".

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker