בלעדי |

חשש לקריסה של חברת נדל"ן - רוכשי הדירות בסכנה

במהלך השבוע שעבר פסקה לחלוטין העבודה באתר הבנייה של הפרוייקט שבונה חברת שמעון קירשטיין בשכונת הכרמים במודיעין

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
העיר מודיעין ממעוף הציפור
העיר מודיעיןצילום: גיל כהן מגן

חברת הבנייה שמעון קירשטיין חברה לבניין מצויה בקשיים כבדים וקיים חשש כבד כי זו תגיע לחדלות פירעון - כך נודע ל-TheMarker. בתוך כך, בשבוע שעבר פסקה לחלוטין העבודה באתר הבנייה בשכונת הכרמים במודיעין, שם מבצעת החברה את עבודת הבנייה של פרויקט Cava עבור החברה היזמית שרביב.

הפרויקט המדובר כולל 78 דירות בחמישה בניינים, מהם כבר נמסר לרוכשים ואוכלס מבנה אחד. מבנה נוסף מצוי בהליכי אכלוס, ושאר הבניינים עדיין בבנייה. אחת הרוכשות סיפרה ל-TheMarker כי מזה תקופה ארוכה רוכשי הדירות חשים כי הדברים אינם מתנהלים כשורה, וכבר עתה מצויה החברה היזמית בעיכוב גדול מועד מבחינת מועדי המסירה, אשר במקרים מסוימים מגיע לשנה. לדבריה, "בשבועות האחרונים היו מספר פעמים שהעבודה באתר פשוט פסקה, או שבוצעה על ידי כח אדם מצומצם וחסר. לבסוף, לפני כשבוע, חדל האתר לפעול וננטש לחלוטין. אפילו שמירה אינה קיימת בו".

לדברי הרוכשת, על אף שמצבה של קירשטיין ידוע מזה תקופה ארוכה לחברה היזמית שרביב, נמנעה עד כה החברה מלנקוט בצעדים להחלפת החברה: "ישנה תחושה כואבת של חוסר האונים. התחושה שאין לך שום הגנה, שאין לך אל מי לפנות וממי לבקש עזרה. שרביב מסרבת לומר האם יש קבלן חלופי, מסרבת לתת מועד מסירה סופי, ומשאירה אותנו ללא דירה וללא כל יכולת לדעת מתי, אם בכלל, נקבל את הדירה. כבר שנה ידוע לכל שחברת קירשטיין בקשיים כלכליים, היא כמעט שלא תיפקדה, אבל חברת שרביב לא עשתה עם זה דבר. בניית כל הבניינים באזור כבר מזמן הושלמה, במודיעין כבר הספיקו להקים שכונה שלמה חדשה, ורק הפרויקט הזה, לצערי הרב, תקוע".

מחברת שרביב נמסר: "בימים האחרונים קבלן הביצוע לא הגיע לאתר הבנייה. החברה מצרה על כך, ועושה הכל על מנת להביא להשלמת הפרויקט בהקדם האפשרי ולמסירת הדירות לידי הרוכשים. לחברה מוניטין רב שנצבר במשך שנים, היא מחויבת לרוכשיה ותעמוד בכל התחייבויותיה כלפיהם".

חברת קירשטיין היא חברת בנייה ירושלמית, בסדר גודל קטן-בינוני. מהמידע שמופיע באתר בחברה עולה כי זו נוסדה כחברה פרטית בשנת 1964 ופועלת בתחום עבודות הבניה והשיפוצים מאז. מנכ"ל החברה, הוא עדי קירשטיין, שכיהן בעבר כחבר הנהלת ארגון הקבלנים בירושלים, אך פרש מכהונתו לפני מספר שנים. משרדי החברה ממוקמים באזור התעשייה הר חוצבים בירושלים. כל הניסיונות ליצור קשר עם החברה עלו בתוהו, ואת תגובת החברה לא ניתן היה להשיג.

מהו הרווח הצפוי לבניין שלכם מתמ"א 38 / פינוי בינוי

עוד נודע כי לאחרונה ניסו גורמים בהנהלת חברת הדיור הציבורי עמיגור ליצור קשר עם הנהלת החברה, גם כן ללא הצלחה. בעמיגור היו מרוצים מאד מעבודת בניית בית מגורים לגיל הזהב שביצעה החברה עבורם בקריית אונו, ואשר אוכלס בסוף 2014, וביקשו ליצור עם החברה קשר על מנת לעודדה להתמודד במכרזים נוספים בתחום. אולם לדברי גורם בחברה, לא התקבל בחברה כל מענה ולא ניתן היה לאתר את ראשיה.

חברת קירשטיין סירבה להגיב לדברים.

תגיות:

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker