עתירה חדשה נגד ותמ"ל: "תוכנית אפולוניה תוביל לפגיעה באיכות החיים"

עמותת אדם טבע ודין ותושבי הרצליה מזהירים כי התוכנית מסתמכת על מערכת דרכים צרה, שאינה מתאימה לשכונה בת 
כ–2,700 דירות ■ העותרים דורשים לערוך סקר לאיתור של זיהום קרקע, שנגרם לטענתם על ידי מפעל תעש שפעל במתחם

אריק מירובסקי
אריק מירובסקי
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
אריק מירובסקי
אריק מירובסקי

הוועדה המיוחדת להאצת האישור של מתחמי מגורים, או בשמה הרשמי ותמ"ל (הוועדה למתחמים מועדפים לדיור), צפויה להגיע בקרוב שוב לבית המשפט. כשבוע לאחר שתושבים מגן יבנה הגישו עתירה נגד תוכנית בנייה שאושרה על ידי הוועדה ביישובם, הגישו אתמול עמותת אדם טבע ודין ושישה תושבי הרצליה עתירה לבית המשפט המחוזי בתל אביב, לביטול הפקדתה של תוכנית להקמת 2,687 יחידות דיור במתחם אפולניה 
במערב הרצליה, על שטח מפעל תעש לשעבר.

הוועדה, הפועלת בהליכים מקוצרים, סופגת ביקורת רבה על איכות התוכניות שהיא מקדמת ומאשרת, ועל אי־התייחסות מעמיקה לטענות התושבים. במקרה של אפולוניה טוענים העותרים כי לפני הפקדת התוכנית יש להשלים את הבדיקות והסקרים הסביבתיים, כדי להבין מה היקפי זיהומי הקרקע והמים שנמצאים בוודאות בחלקים מהשטח המוקצה לתוכנית.

פרויקט אפולוניה בהרצליה. העותרים טוענים כי התוכנית פגומה בנקודות רבותצילום: הדמיה: שירן כרמל

עוד טוענים העותרים כי התוכנית פגומה בנקודות רבות, וכי "חלק נכבד מהרעות החולות התכנוניות שניתן להעלות על הדעת, חברו להן בהליך התכנוני הפגום של תוכנית זו, מלידתה ועד אישורה הפסול ׁׁׁׁ(...) התוצאה המצטברת של התנהלות זו היא תוכנית בלתי־סבירה ובלתי־מידתית באופן קיצוני, בעלת פגמים מהותיים וכבדים, שקיים חשש כבד כי יביאו לפגיעה קשה באיכות חייהם של תושבי האזור ושל תושבי השכונה העתידיים, ובערכי טבע ייחודיים המצויים בשטחה".

בין היתר נטען בעתירה כי התוכנית מסתמכת על שימוש במערכת הדרכים הצרות בשכונת נוף ים, שאינן יכולות לשאת את נפח התנועה הקיים, לא כל שכן את זה החזוי כתוצאה מיישום התוכנית בשלבי טיהור הקרקע, הקמת התשתיות, הבנייה ולאחר מכן האכלוס.

תגובת ותמ"ל לא נמסרה.

מהו הרווח הצפוי לבניין שלכם מתמ"א 38 / פינוי בינוי

תגיות:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker