גינדי החזקות עתרה נגד הזכייה של קבוצת הרכישה שזכתה במכרז שרונה

לטענת החברה, שהגיעה שנייה במכרז, בהצעות של מינהל מגורים לישראל, נפלו פגמים שונים ואי עמידה בתנאים שהציבה רמ"י במכרז

רז סמולסקי
רז סמולסקי

חברת גינדי החזקות, שהגיעה שנייה במכרז שרונה בתל אביב, המכרז היקר בתולדות המדינה, והפסידה אותו לקבוצת הרכישה שמאורגנת על ידי "מגורים לישראל של מוטי פלד עתרה היום כדי לבטל את הזכייה של הקבוצה ולהכריז על החברה כזוכה או לבטל את המכרז. גינדי החזקות טוענת שנפלו פגמים בהצעה הזוכה והיא הוגשה בניגוד לתנאי המכרז.

מתחם שרונה נמצא במרכז תל אביב בין הרחובות קלמן מגן, הארבעה וארניה. המכרז המדובר כולל שלושה מגרשים, המוכרים כאלה שמהם פועלת רשות השידור, שעליהם זכויות לבנייה של שלושה מגדלים ובהם 324 דירות, שטחי מסחר ומשרדים. בסוף מארס זכתה קבוצת רכישה שבה 420 שותפים, שאירגנה חברת מנהל מגורים לישראל במכרז תמורת 1.06 מיליארד שקל וגינדי החזקות הגישה את ההצעה השנייה בגובה 976 מיליון שקל.

הדמיית המגדלים במתחם שרונה בתל אביב

גינדי החזקות, שמיוצגת על ידי עורכי הדין יוסי בנקל ואלי כהן ממשרד ראב"ד, מגריזו, בנקל ושות', עתרה לבית המשפט המחוזי בתל אביב נגד רשות מקרקעי ישראל (רמ"י) ו-420 השותפים בקבוצת הרכישה. מארגנת הקבוצה, חברת מינהל מגורים לישראל אינה כלולה בעתירה.

גינדי החזקות מפרטת בעתירה את הפגמים שנפלו לטענתה בהצעה של קבוצת הרכישה, בינהם הדרישה של רמ"י להגיש את ההצעה רק על גבי הנספח שמפרט את נוסח ההצעה, בלי תוספות, השמטות או תיקונים; בנוסף נדרש במכרז כי במידה ויש יותר מ-4 מציעים יש לצלם את הדף ולמלא את פרטי המציעים הנוספים, ובנוסף לכל המסמכים האחרים יש לצרף להצעה צילום ברור של תעודת הזהות או תעודת התאגדות של כל אחד מהמציעים. גינדי מצאו כי קבוצת הרכישה לא מילאה אחרי הדרישות הללו ורשמה בכתב יד על גבי ההצעה בנספח האמור "רשימת המציעים ופרטיהם הינה כמורט בטבלה המצורפת".

החברה מוסיפה שגם הטבלה שכוללת את רשימת המציעים לוקה בפגמים, חסרים בה פרטי זיהוי שונים כמו מספרי טלפון, פקס, תאריך של חתימות ולא נערכה אבחנה בין מציעים פרטיים וחברות, כאשר חברות נדרשות לצרף למכרז גם אישור זכויות חתימה בתאגיד, ואישור עו"ד/רו"ח שהצעה נחתמה על ידי מי שמורשה לכך בחברה.

מהו הרווח הצפוי לבניין שלכם מתמ"א 38 / פינוי בינוי

בדיקה של מסמכי ההצעה של הקבוצה ושל החברות שהשתתפו בקבוצה מעלה כי לא צורף להצעתן אישור של עו"ד או רו"ח, אלא כל החברות הסמיכו את היועצים המשפטיים של הקבוצה לחתום בשמן – שוב, אי עמידה בתנאי המכרז. בעתירה מפרטת גינדי שמות של שלוש חברות אקראיות שמשתתפות בקבוצה שמי שמצוין כיו"ר הדירקטוריון שלהן במכרז, אינו מופיע ככזה ברשם החברות.

עוד פגם נוגע להשתתפות של תושבי חוץ במכרז ולדרישה לאשר אותם על ידי יו"ר מועצת מקרקעי ישראל, אישור שלא ניתן. גינדי מוסיפים כי אם תושבי החוץ לא יאושרו אי אפשר יהיה להעביר את חלקם לשותפים אחרים בקבוצה, בגלל תנאי במכרז שלא מאפשר שינוי של חלוקת הזכויות לאחר הזכייה.

בעתירה מסבירה גינדי החזקות שמטרת המכרז היא לא רק להכריז על ההצעה הגבוה ביותר אלא שמטרות המכרז ציבורי הן שמירה על השוויון וטוהר המידות על ידי מתן הזדמנות שווה לכל המציעים ולנהוג ביעילות ולחסוך בכספי ציבור. לכן כל אחד מהמציעים נדרש להקפיד על מילוי תנאי המכרז כלשונם כדי לא לפגוע בעקרון השיוויון. אולם, לטענת גינדי החזקות ההצעה הזוכה לא עמדה בנוסח המחייב והתנאים שנקבעו במכרז.

ממינהל מגורים ישראל נמסר: "אנו מקדמים במרץ את פרויקט יונייטד שרונה, במתחם המגורים והעסקים היוקרתי בישראל. הניסיונות לפגוע בפרויקט מצדה של גינדי החזקות, שהפסידה במכרז, הם פתאטיים ומעוררי גיחוך".

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker