דיירי שרונה דורשים לסגור את שוק 
האוכל; גינדי הגישה נגדם תביעת דיבה

החברה טוענת כי הדיירים מעלילים עליה שגנבה מהם חשמל ■ במקביל הגישו הדיירים תביעה נגד החברה בגין מפגעי ביוב ומטרדים נוספים שנגרמים משוק האוכל במתחם; מהתביעה עולה כי שרונה מרקט פועל ללא רישיון עסק ■ גינדי: "מסע הכפשה מתמשך ומתוכנן"

רז סמולסקי
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מתחם המגורים שרונה
מתחם שרונהצילום: אייל טואג

גינדי החזקות הגישה אתמול תביעת לשון הרע בסך מיליון שקל נגד דיירי פרויקט המגורים שרונה. מנגד, הגישו הדיירים תביעה לתיקון מיידי של המפגעים שנגרמו להם מידי שרונה מרקט, שוק האוכל בקומת הקרקע של המגדלים, וכן בקשה למתן צווים לסגירת השוק עד לתיקון המפגעים ועד שיקבל רישיון עסק.

את התביעה מטעם גינדי הגיש עו"ד אבי מונטקיו. מדובר בתביעת לשון הרע בסכום של מיליון שקל נגד שני דיירים בפרויקט שרונה בתל אביב, לירון כהנא ואביהו ברגמן. לטענת גינדי החזקות, השניים פירסמו "דברי דיבה שקריים כנגד החברה ומנהליה, כחלק ממסע הכפשה מתמשך ומתוכנן היטב אשר כל מטרתו היא להשחיר את פניהן של התובעות ולפגוע במוניטין הרבים שצברו ובשמן הטוב", כך לשון התביעה.

התביעה הגיעה כתגובה לתלונה שהגישו הדיירים במשטרה בשבוע שעבר נגד החברה, שבה טענו כי אנשים מטעם גינדי החזקות גנבו חשמל באמצעות חיבור לארון החשמל של השטחים הציבוריים במגדלי המגורים — לטובת משרדים של חברת WeWork. הדיירים טוענים כי במשך כמה חודשים נאלצו לשלם חשבון חשמל מנופח של עשרות אלפי שקלים בחודש.

את דבר הגשת התלונה במשטרה פירסמו הדיירים בכלי התקשורת, כשהם מאשימים את גינדי החזקות כאחראית לגניבה. כעת טוענת גינדי כי "תלונת סרק זו הוגשה בחוסר תום לב ובידיעה ברורה כי אין בה כל אמת, כאשר מטרתה היא פגיעה בשמה הטוב והפעלת לחץ פסול". עוד נכתב בכתב התביעה כי "הצגת טענות כוזבות המייחסות לחברה ביצוע עבירה פלילית חמורה של גניבה, תוך שימוש ציני בגורמי האכיפה ככלי להגשת תלונות סרק, חוצה את הגבולות ופוגעת בתדמיתה העסקית של החברה".

בתגובה להגשת תביעת לשון הרע מטעם גינדי החזקות, מסרה נציגות דיירי גינדי שרונה כי "הודעת גינדי החזקות על הגשת תביעת דיבה כנגד נציגות הדיירים היא הודעת סרק, ותכליתה להפחיד את הנציגות. מדובר בשיטה ידועה של תביעות השתקה מצד תאגידים גדולים, שנועדה להרתיע לקוחות הדורשים עמידה בהתחייבויות. בריונות זו לא תצלח.

מהו הרווח הצפוי לבניין שלכם מתמ"א 38 / פינוי בינוי
הדיירים טוענים: "שכל ניקוז הביוב והשמנים של מתחם המרקט מתבצע אל בורות שומן המצויים בחניון התת קרקעי של מתחם המגורים"צילום: אייל טואג

"תלונת הדיירים הוגשה רק לאחר שנצבר חומר רב, מרשיע ומפליל, נגד בעלי גינדי ועובדיה בקשר לגניבת חשמל ומים לכאורה במאות אלפי שקלים מהדיירים. מהלכי גינדי מצביעים על כך שבעלי החברה נתונים בלחץ רב מהעובדות החמורות והמרשיעות לכאורה שנציגות הדיירים הגישה למשטרה, ורק חלקן פורסם בתקשורת. אנו שמחים שעניינה של ליטל גינדי ואחיה (בעלי גינדי החזקות; ר"ז) יגיע לבית המשפט ולמשטרה, ומצפים לכך".

"כשלים חמורים בתכנון וביצוע המתחם"

במקביל הגישה נציגות דיירי הבית המשותף תביעה נגד גינדי החזקות באמצעות עורכי הדין אבי שרף וגבי נחושתן ממשרד עורכי הדין נחושתן, ספרן, שרף, יפה. בתביעתם דורשים הדיירים לתקן את הליקויים בשרונה מרקט, שוק האוכל שנמצא בקומת הקרקע של המגדלים — ליקויים שגורמים לדבריהם למפגעים של ריח וביוב ועד שיושלמו התיקונים הם מבקשים צו מניעה לסגירת השוק.

מהחברה טוענים: "מנסים לפגוע בשמנו הטוב". הדיירים: "בריונות לא תצליח".צילום: אלי דסה

בתביעה נטען כי שוק האוכל שרונה מרקט, ששטחו כ–9,000 מ"ר ובו כ–100 מסעדות ובתי עסק מתחום המזון, פועל לכאורה ללא רישיון עסק, וכי האפייה, הבישול, הטיגון לאלפי המבקרים והסועדים בשוק פוגעים קשות בדיירי המתחם וגורמים למטרדים כמו הצפות ביוב ומפגעי עשן.

"כשלים ומחדלים חמורים בתכנון וביצוע המתחם גרמו לכך שכל ניקוז הביוב והשמנים של מתחם המרקט מתבצע אל בורות שומן המצויים בחניון התת־קרקעי של מתחם המגורים, אשר אמור להיות מנותק ונפרד לחלוטין מהמרקט. בורות אלה תוכננו ובוצעו בקיבולת קטנה מהנדרש ולכן הם עולים על גדותיהם, מציפים את מפלס החניה וגורמים למפגעים חמורים, ריחות קשים והחלקה של הדיירים", כך לפי התביעה.

מחברת גינדי נמסר בתגובה: "חברת גינדי לא קיבלה שום תביעה בנדון, אך אין ספק שמדובר בניסיון נוסף מצד הדיירים לפגוע במתחם המצליח שרונה מרקט ובעשרות העסקים שעובדים בו, וזאת לאחר שהובהר לדיירים שהחברה לא תיסחט ולא תחתום על הסכם פשרה שלישי מולם. גינדי החזקות מאמינה ובטוחה כי בית המשפט ישים קץ לקמפיין השקרי ורווי ההשמצות מטעם קומץ הדיירים בפרויקט".

בתביעה מעידים הדיירים כי לאחר שכבר קנו את הדירות וחתמו על חוזי המכר, החליטה החברה להפוך את שטחי המסחר של הפרויקט לשוק אוכל. הדיירים התנגדו ליוזמה ולאחר משא ומתן עם גינדי הובטח להם שהשוק יופרד באופן מוחלט ממגדלי המגורים ולא יגרום למטרדים ומפגעים.

"השוק בהליכי רישוי"

שוק שרונה מרקט נפתח בקיץ שעבר, מעט לפני אכלוס פרויקט המגורים. לאחר האכלוס החלו הדיירים להתלונן כי השוק מייצר מפגעי ריח, ביוב ולכלוך. לאחר פנייה מצד הדיירים לתקשורת התקיימה הידברות בינם לבין החברה, שהובילה להסכם שנחתם בסוף 2015.

במסגרת ההסכם הוחלט למנות מומחים שימצאו פתרונות למפגעים; גינדי החזקות תשלים על חשבונה את העבודות בפרויקט לפי הנחיות המומחים ולוח הזמנים שייקבע. בנוסף, העמידה גינדי החזקות ערבות בנקאית של 10 מיליון שקל בידי הדיירים.

כעת טוענים הדיירים בתביעה כי גינדי התנערה מההסכם וביצעה בפרויקט שינויים מינוריים בלבד שלא הובילו לשיפור, וכי כל נסיונות הדיירים לדרוש מהחברה לבצע את כלל התיקונים לא צלחו. הדיירים חושפים בתביעה כי התריעו בפני עיריית תל אביב־יפו על המפגעים, וכך גילו ששוק שרונה מרקט פועל ללא רישיון עסק ושהעירייה נקטה צעדים משפטיים נגד החברה. כמו כן מסרה העירייה לדיירים כי השוק נמצא בהליכי רישוי תקין. לפי העירייה, עד כה לא התקבלו סירובים מרשויות הרישוי השונות והמתחם קיבל כבר את אישור משטרת ישראל.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker