בית המשפט מינה מפרק שימכור את שלד הקניון הנטוש בכניסה לאום אל פאחם

מדובר בשלד בנוי של כ-10,000 מ"ר על מגרש של יותר מ-7 דונם, שהוקם על ידי חברת קסר אלמנאר

אריק מירובסקי
אריק מירובסקי
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
אריק מירובסקי
אריק מירובסקי

שופט בית המשפט המחוזי בחיפה, ד"ר עדי זרנקין, הורה על פירוק חברת קסר אלמנאר, בעלת שלד מבנה, שאמור היה לשמש קניון באום אל פאחם, אולם בנייתו לא הושלמה מעבר לשלב השלד. המבנה יימכר על ידי המפרק עו"ד איתי פריימן.

מדובר בשלד בנוי של כ-10,000 מ"ר על מגרש של יותר מ-7 דונם, שהוקם על ידי חברת קסר אלמנאר, אשר בנייתו החלה על ידי בעליון בשנת 2000 ולא הושלמה. סכסוכים שהתגלעו בין השותפים ליורשי בעל הקרקע שנפטר היו אחת הסיבות לעיכובים בבנייה, כמו  גם קבלת האישורים הדרושים.

אום אל־פאחםצילום: רמי שלוש

גם פסק בורר לא חיסל את המחלוקת בין הצדדים, ובנובמבר 2015 הוגשו 2 בקשות למינוי מפרק זמני ומתן צו פירוק. כונסת הנכסים הרשמי במחוז חיפה, באמצעות עו"ד נילי לבנת, תמכה בבקשה לפרק את החברה מטעמי לדלות פירעון וכן תמכה בבקשת המפרק עו"ד פריימן למכור את המגרש ושלד הקניון כאמור בפרט בשל הסכנה שיש כלפי הציבור  בהותרתו.

בית המשפט המחוזי השתכנע כי אכן יש מקום להורות בהקדם על מכירת הנכס ולפרק את חברת קסר אלמנאר, וזאת ללא קשר לתביעה אזרחית נפרדת המתנהלת על רקע סכסוכים בין בעלי המניות.

עו"ד פריימן המפרק הזמני והמנהל המיוחד מטעם בית המשפט סיפר, כי שלד המבנה  עומד שנים בכניסה לעיר אום אל פחם, "כפיל לבן מכוער".

מהו הרווח הצפוי לבניין שלכם מתמ"א 38 / פינוי בינוי

"מכירת השלד והשלמת המרכז המסחרי תהווה יתרון לעיר ואוכלוסיית  האזור ואף יהיה לשלם את מלוא החוב לנושים השונים ולמנוע סכנות נוספות", אמר עו"ד פריימן.

תגיות:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker