דיירי שרונה התלוננו במשטרה: גינדי החזקות גונבת מאתנו חשמל

הדיירים טוענים כי גינדי משתמשת בחשמל של מגדלי המגורים - לטובת שטחי המשרדים של חברת WeWork ■ גינדי: "החיבור הפיראטי נוצר בתיווך חברת הניהול של הדיירים עצמם" ■ WeWork: "ביקשנו מגינדי חשבונית לתשלום - ולא זכינו למענה"

רז סמולסקי
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
רז סמולסקי

פרק נוסף בסכסוך בין דיירי פרויקט גינדי שרונה לבין חברת גינדי החזקות: הדיירים הגישו תלונה במשטרת תל אביב נגד החברה היזמית, בטענה שזו משתמשת בחשמל של מגדלי המגורים לטובת שטחי המשרדים של חברת WeWork הנמצאים במתחם.

אתמול ניתקו הדיירים את החשמל לחללי העבודה המשותפים של WeWork למשך שעות רבות, לאחר שגילו כי חשבונות החשמל המנופחים שקיבלו בחודשים האחרונים הם תוצאה של חיבור לא־חוקי שביצעה גינדי לארון החשמל הפרטי.

מגדלי שרונהצילום: אייל טואג

באוקטובר 2015 קיבלו הדיירים בפרויקט חשבונות חשמל מוגדלים לשטחים המשותפים במתחם. הסכומים לתשלום, שנעו עד אז בין 15 ל-18 אלף שקל בחודש, זינקו לפתע ל–45 אלף שקל בחודש. התשובה לשאלה כיצד ומדוע תפחו החשבונות במפתיע התקבלה במקרה: איש אחזקה מטעם הדיירים מצא כבל חשמל פיראטי יוצא מארון החשמל של הבניין, עובר דרך החניון ומתחבר לארון החשמל של חברת WeWork. שטחי המשרדים של החברה נמצאים אף הם בבעלות גינדי החזקות, שמכרה אותם לכמה גופים ובהם חברת אמפא - שמשכירה אותם ל-WeWork.

בעקבות ניתוק החשמל למשרדים אתמול, פנתה חברת אמפא לנציגות הדיירים במכתב: "ב–29.10.15, בהיעדר אפשרות לקבלת חשמל קבוע מחברת החשמל ובתיאום עם חברת גינדי ועל פי הנחיות יועץ החשמל של הפרויקט, בוצע חיבור זמני בלוח ראשי בחניון 2–. חברת אמפא־וויוורק התחייבה בעבר ומתחייבת בשנית, לשלם בגין כל תצרוכת חשמל למפסק הנ"ל, מתאריך זה ועד ליום הפסקת האספקה".

מגינדי החזקות נמסר בתגובה: "התלונה במשטרה היא גימיק תקשורתי מצד נציגות הדיירים, ואנו מצרים על כך שנציגות הדיירים עושה כל שביכולתה כדי לפגוע בערך הפרויקט וברכושם הפרטי. הנכס המדובר אינו בבעלות שרונה מרקט אלא נמכר בשלמותו לחברת אמפא, המשכירה אותו ל–WeWork.

מהו הרווח הצפוי לבניין שלכם מתמ"א 38 / פינוי בינוי

"החיבור הפיראטי נוצר בין הנכס לבין הדיירים, בתיווך חברת הניהול של הדיירים עצמם. הסיבות לאי־תשלום מצד חברת WeWork לדיירים אינן נוגעות לנו. כאשר הנושא התברר לחברת הניהול של שרונה מרקט, הוא טופל באופן מקצועי ולרצון כל הצדדים. חברת גינדי תגיש תביעת דיבה כנגד נציגות הדיירים, בגין האשמות שווא ופגיעה בשמה הטוב".

מדוברות WeWork נמסר: "WeWork גאה בהיותה חברה המסייעת לעסקים מקומיים לצמוח בעידן גלובלי. עיקרון זה תקף לא רק לחברי הקהילה של WeWork אלא גם לתושבים ולעסקים בסביבה שבה החברה פועלת. כאשר WeWork שרונה נפתח בסוף השנה שעברה, חובר חלל העבודה למקור החשמל כפי שחברת הניהול גינדי הורתה.

"ביקשנו כמה פעמים מחברת גינדי, אשר לה אנו אמורים לשלם את חשבון החשמל באופן ישיר, את החשבונית לתשלום - ולא זכינו למענה עד לרגע זה. אנו מתייחסים לנושא זה בכובד ראש ושוקדים על פתרונות חלופיים להשגת התשלום לדיירים בהקדם האפשרי וללא־דיחוי, ואנו מאמינים כי נושא זה ייפתר במהירות ובקרוב מאוד".

מנציגות דיירי גינדי שרונה נמסר: "הודעת גינדי החזקות על הגשת תביעת דיבה כנגד נציגות דיירי שרונה הינה הודעת סרק ותכליתה להפחיד את הנציגות. מדובר בשיטה ידועה של תביעות השתקה מצד תאגידים גדולים שנועדה להרתיע לקוחות הדורשים לעמוד בהתחייבויות. בריונות זו לא תצלח.

"תלונת הדיירים הוגשה רק לאחר שנצבר חומר רב , מרשיע ומפליל נגד בעלי גינדי ועובדיה בקשר לגניבת חשמל ומים לכאורה במאות אלפי שקלים מהדיירים. מהלכי גינדי מצביעים על כך שבעלי גינדי נתונים בלחץ רב מהעובדות החמורות והמרשיעות לכאורה שנציגות הדיירים הגישה למשטרה ורק חלקם פורסם בתקשורת. אנו שמחים שעניינה של ליטל גינדי ואחיה יגיע לבית המשפט ולמשטרה. אנחנו מברכים על כך ומצפים לכך".

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker