ענבל אור ממשיכה להסתבך: המשטרה חוקרת חשדות להונאה, גניבה והלבנת הון

במקביל, טען היום בנק מזרחי: "ענבל אור מכרה דירה שמשועבדת לנו - מתנהלת בעורמה ותחבולות" ■ אחרי מכתב התחנונים לשופט: מחר בבוקר - ההכרעה בעניין פירוק החברה

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים37

יזמת הנדל"ן ענבל אור ממשיכה להסתבך. המשטרה פתחה בימים האחרונים בחקירה פלילית סביב עסקיה של אור. נבדקים חשדות להונאה וגניבת כספי ציבור. החקירה מתנהלת במחלק ההונאה במחוז תל אביב ובין השאר נבדקים חשדות להלבנת הון, הונאה על מכירות כפולות של דירות, שימוש בכספי ציבור ועוד.

אור נעצרה לפני כחודש וחצי על ידי רשות המסים בחשד להעלמת מס בעשרות מיליוני שקלים באמצעות חשבוניות פיקטיביות. מעצרה בוצע לאחר חקירה סמויה שניהלה רשות המסים סביב עסקיה של אור.

ענבל אור
ענבל אורצילום: עופר וקנין

במקביל, שופט הפירוקים, איתן אורנשטיין, זימן את אור להתייצב מחר (ג') בבוקר בבית המשפט. אורנשטיין צפוי להכריע בשאלת פירוקה של החברה, אחרי הדיון הסוער שקיים אתמול. בתום הדיון אתמול שלחה אור מכתב אישי לאורנשטיין בו התחננה שלא יורה על פירוק החברות שלה, אותו כינתה "מפעל חיי". היא הוסיפה כי בני משפחה הסכימו לעזור ולגייס עבורה 800 אלף שקל הדרושים למימון ההקפאה. הנאמן שמונה על ידי בית המשפט, עו"ד איתן ארז, הגיב לבית המשפט על המכתב וכתב: "אור כבר הציעה ואף חויבה להפקיד 1.5 מיליון שקל - ולא עמדה בהתחייבות שלה ובצו שהושת עליה".

ארז הוסיף כי לאחר הדיון אתמול התברר שמצב החברה אף גרוע יותר: למשל, החובות לעובדים שעלו מ-600 אלף שקל למיליון שקל והגילוי של עורך הדין של בנק מזרחי טפחות, עמית פינס, שסיפר כי אור הציגה חשבון שבו 28 מיליון שקל ביובנק, וכי יש אפשרות שאור הציגה לכאורה מסמך מזויף לבנק.

ענבל אור מסרה בתגובה: "לא ידוע על כל פתיחת חקירה מלבד הפרסומים בתקשורת וטרם זומנתי לכל חקירה בנושא. במשך כל שנות פעילותי, פעלתי ללא דופי ובצורה חוקית".

מהו הרווח הצפוי לבניין שלכם מתמ"א 38 / פינוי בינוי

הדירה ברחוב ריינס בגבעתיים

בתוך כך, בהודעה בהולה ששלח לבית המשפט טען היום בנק מזרחי טפחות כי ענבל אור מכרה דירה ברחוב ריינס 34 בגבעתיים תמורת 2.2 מיליון שקל, בניגוד לדין ותוך שהיא יודעת שהסיכויים של אנשים לקבל את הדירה קטנים עד אפסיים - 

בדיון שנערך אתמול בבית המשפט, הודיע עורך דינה של אור כי ב-29 בפברואר היא מכרה שני נכסים - אך עסקות אלה לא מופיעות במאזן החברה. בעקבות הדיון, עו"ד פינס, שמייצג כאמור את הבנק, הודיע היום לבית המשפט כי הבנק תמה על מכירת הנכסים שכן כל נכסיה של אור משועבדים לטובת חובותיה והתחייבויותיה לבנק.

הבנק בדק ומצא כי הנכס הדירה בריינס 34 בגבעתיים משועבד לטובתו בגין משכנתא ראשונה, והן לטובת החובות המסחריים של אור סיטי נדל"ן. מדובר בדירת גג בשטח 114 מ"ר ומרפסת גג בשטח 44 מ"ר. היא נמכרה תמורת 4.6 מיליון שקל בשני תשלומים, האחד – 2.4 מיליון שקל הועברו לאור בעת החתימה על הסכם המכר, והיתרה בסכום של 2.2 מיליון שקל אמורה היתה להיות משולמת בתוך 60 יום. הקונים הם ארז גנור ואבי ליאור עמוס.

"למרות היות הדירה משועבדת במלואה לבנק על מנת להבטיח חוב כולל בסכום של כ-17 מיליון שקל לבנק (דהיינו אין כל עודף שייוותר מהדירה המשועבדת), מצאה לנכון אור למכרה לצד ג', בניגוד לשעבודים, כאשר היא מציגה מצג, כעולה מהסכם המכר, כי תמורת תשלום של 2.2 מיליון שקל לבנק, יחריג הבנק את הנכס", כך לפי ההודעה. "כמובן, שלא נעשתה, לא על ידי אור ולא על ידי הרוכש, כל פנייה לבנק על מנת לברר את המצב ונכונות המצגים שניתנו לרוכש. הרוכש נפל בפח אשר טמנה אור ושילם עבור דירה בשעה שלא ניתן למכור אותה".

הבנק מעריך כי הכספים מהמכירה הועברו לחשבון הבנק של אור סיטי נדל"ן, בשעה שכבר הוגשו נגדה בקשות לפירוק, ירדו לטימיון, לא ברור היכן הופקדו, ולא ידוע לאיזה צורך הם שימשו, למעט ניסיון להוכיח לבית המשפט כי אור מוכרת נכסים אישיים על מנת להעביר כספים לחברה.

פינס מסכם את ההודעה במלים חריפות: "ההתנהלות הנחשפת מפרשה זו היא קשה וחושפת את נכונותה של אור להרחיק לכת ולנקוט פעולות חסרות תום לב ובניגוד לדין, היוצרות נשיה חדשה, תוך שהיא מתנהלת בעורמה ותחבולות, על מנת לגרום לאנשים תמימים לשלם כספים אשר סיכוייהם לקבל תמורה בגינם, או להשיב את הכספים קטנים עד אפסיים".

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker