הקפאת הליכים לענבל אור - וכמה היא חייבת למלך השוק האפור?

השופט איתן אורנשטיין, שהחליט על צו הקפאת ההליכים, מינה לנאמן את עו"ד איתן ארז ■ מלבד שלי נרקיס, אור חייבת כספים לקבוצה של 108 רוכשים מפרויקט ברמת גן ולאיש העסקים יוסי דינה מלוס אנג'לס

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים

שופט בית המשפט המחוזי בתל אביב איתן אורנשטיין החליט הערב (ה') על מתן צו הקפאת הליכים זמני לחברות שבבעלותה של ענבל אור. הצו חל גם על נכסיה של אור. בנוסף קבע השופט אורנשטיין כי עו"ד איתן ארז ישמש כנאמן בהקפאת הליכים, וכי ארז יגיש דו"ח ראשוני עד ליום 31.3.16. הדיון הבא בבית המשפט נקבע ליום 3.4.16.

לאחר שענבל אור הגישה היום (ה') לבית המשפט המחוזי בתל אביב את הבקשה להקפאת הליכים ומינוי נאמנים לחברתה אור סיטי נדל"ן - הגישו שלושה נושים בקשה בהולה למנות נאמנים אחרים, או לצרף נאמנים מטעמם לאלו שהציעה אור. לטענתם, לנאמנים שמציעה אור אינטרס מובהק לטובת אור והחברות הקשורות אליה. הם סוברים כי לאור החובות הגדולים שיש לאור כלפיהם, בית המשפט צריך לתת להם עדיפות בבחירת זהותו של הנאמן.

ענבל אור בבית המשפטצילום: עופר וקנין

מאור סיטי נמסר כי "אנו מברכים על החלטת בית המשפט להקפאה זמנית ומינוי איתן ארז לנאמן כגורם מקצועי ומנוסה שיוכל לבחון ולבדוק את מצבה של החברה ולהובילה למסלול הבראה כפי שעשה בחברות אחרות. ענבל אור מתחייבת לשתף פעולה ולסייע בידי הנאמן ובית המשפט"

הנושים הם מלך השוק האפור - שלי נרקיס, קבוצה של 108 רוכשים מפרויקט בשדרות הילד ברמת גן, ואיש העסקים יוסי דינה מלוס אנג'לס - המיוצגים על ידי עו"ד מימון אביטן.

שלי נרקיסצילום: עופר וקנין

הנאמנים שביקשה למנות ענבל אור הם עו"ד ליאור ופיני יניב. הנושים הציעו לתפקיד את עו"ד עדי בראונשטיין ממשרד חיים צדוק עם רו"ח אשי אנגלנן ממשרד סלמן וקסלמן, או את עו"ד ורו"ח שלמה נס. הם גם הציעו למנות את הנאמנים הללו בנוסף לאחד הנאמנים שביקשה החברה.

מהו הרווח הצפוי לבניין שלכם מתמ"א 38 / פינוי בינוי

בבקשה מפרט נרקיס את החובות הכבדים של אור אליו, וטוען כי המצד של אור לחוב בסכום של 7.5 מיליון שקל - הסכום שהיה ידוע עד כה - אינו נכון, וכי מדובר בסכום של 16 מיליון שקל. לטענתו, החוב של 7.5 מיליון השקלים הוא השקעה של נרקיס בפרויקט ברחוב ז'בוטינסקי 104 ברמת גן, ובתמורה להשקעה זו הוא קיבל את הזכויות בדירת פנטהאוס ששייכת לאור בפרויקט מציצים (ברחוב הושע בתל אביב). נרקיס טוען שגובה החוב הזה עומד על 9.5 מיליון שקל, ועל כך יש להוסיף הלוואות נוספות שטרם נפרעו, אותם שהעמיד נרקיס בפברואר 2016 - 3.5 מיליון שקל, ובדצמבר 2015 - 2.75 מיליון שקל.

הקבוצה של 108 הרוכשים מפרויקט "אור בשדרה" ברחוב שדרות הילד ברמת גן, טוענים כי אור מכרה 108 דירות בפרויקט עם תב"ע שמאשרת בנייה של 74 יח"ד בלבד. הרוכשים שילמו לאור כ-58 מיליון שקל, אך כיום יש חוסר בקופת הפרויקט בהיקף של 20-14 מיליון שקל.

יוסי דינה הגיש תביעה נגד אור וחברת מציצים נדל"ן בסכום של 25 מיליון שקל, תביעה שטרם התבררה, ונמצאת לפני ערעור בבית המשפט העליון.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker