ועדת הפנים: "לדחות 
פינוי שכונת הארגזים 
ב-5-4 חודשים"

יו"ר ועדת הפנים, ח"כ דודי אמסלם (הליכוד), קרא אתמול לעיריית תל אביב וליזמים הפועלים בשכונה בדרום העיר לדחות את פינוי תושבי המקום עד להשלמת בחינת זכאות תושבי המקום לפיצויים במסגרת הפינוי

נמרוד בוסו
נמרוד בוסו
שתפו בפייסבוק
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקיםכתוב תגובה

יו"ר ועדת הפנים, ח"כ דודי אמסלם (הליכוד), קרא אתמול לעיריית תל אביב וליזמים הפועלים בשכונת הארגזים בדרום העיר לדחות את פינוי תושבי המקום ב–4–5 חודשים, עד להשלמת בחינת זכאות תושבי המקום לפיצויים במסגרת הפינוי.

כמו ברוב הקרקעות שהעבירה המדינה ליזמים פרטיים על יושביהן, גם בשכונת הארגזים מהווה סוגיית הפיצויים מקור לסכסוכים משפטיים ועימותים רבים בין היזמים, התושבים המקומיים והרשויות. כשהקרקע נמכרה ליזמים, החברות פרידמן־חכשורי ואביוד נכסים, ב–1998, הוכרו על ידי המדינה 200 בתי אב כזכאים לפיצוי. בשנים שחלפו מאז, פוצו ופונו חלק מהתושבים, אך חלקם לא פונו, וכעת נשאלת מחדש השאלה מי זכאי לפיצוי ומי נחשב פולש המנסה לגרוף רווח. באחרונה הקימה עיריית תל אביב צוות לבחינת הסוגיה.

שכונת הארגזים ת"א
שכונת הארגזים ת"אצילום: עופר וקנין

אמסלם אמר בדיון כי "בשכונת הארגזים יש חרב על צווארם של אנשים עם צווי פינוי, בשעה שאנו נמצאים בשלב הסקרים כדי לבדוק מי זכאי. אם תפנו בעוד 4–5 חודשים לא יקרה כלום. אני מבקש שתמתינו עד שהתמונה תהיה ברורה. ודאי שצריך לפנות את מי שיושב שם 5–8 שנים, אבל לא את הוותיקים". עוד ביקש אמסלם לצרף נציג מטעם התושבים לצוות הבודק את הזכאות לפיצויים.

מנכ"ל עיריית תל אביב, מנחם לייבה, אמר בדיון: "אנחנו מנסים למצוא פתרון הוגן. אין ספק לגבי זכאות בסיסית של משפחה גרעינית שהגיעה בשנות ה–50. ואם ב–1986 גר אתם רווק מבוגר או משפחות נוספות, גם אם לא ביחידת דיור נפרדת, גם הם זכאים, מכיוון שהיתה כאן אוזלת יד מתמשכת של הרשויות".

עם זאת, לייבה אמר כי "יש כאן דור שלישי שלא זכאי — כמו מי שישב פה במועד הקובע — אלא לפיצוי מינימלי, עקב התמשכות התהליך".

מהו הרווח הצפוי לבניין שלכם מתמ"א 38 / פינוי בינוי

תגיות:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker