הקרקע היקרה בישראל: קבוצת רכישה זכתה במכרז שרונה בת"א ביותר ממיליארד שקל

קבוצת הרכישה "מנהל המגורים" גברה במכרז על גינדי החזקות - כשהציעה 1.06 מיליארד שקל תמורת זכויות בנייה ל-324 יחידות דיור

רז סמולסקי
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
רז סמולסקי

אחרי דחיות, שינויים והבהרות שארכו מספר חודשים נסגר היום (שני) המכרז על הקרקע במתחם שרונה בתל אביב. הזוכה היא קבוצת הרכישה "מנהל המגורים", שהציעה 1.06 מיליארד שקל תמורת זכויות בנייה ל-324 יחידות דיור. שטח המגרש הוא  כ-9 דונם וניתן יהיה לבנות בו בנוסף גם שטחי משרדים בהיקף של 8,010 מ"ר ושטחי מסחר בהיקף של 2,300 מ"ר. 

במסגרת שיווק המגרש היזם ישפץ 3 מבנים טמפלריים היסטוריים לשימור המצויים במתחם. מבנים אלה מיועדים לשטחי מסחר ויצרו את הרציפות עם מתחם שרונה הפעיל כיום.

מתחם שרונה בת"א

רשות מקרקעי ישראל הפעילה במכרז לראשונה נוהל התמחרות, כשהפער בין ההצעות הוא 15% או פחות מזה. שני מציעים הגיעו לשלב ההתמחרות: קבוצת הרכישה מנהל המגורים בראשות מוטי פלד, וחברת גינדי החזקות.

מכרז שרונה הוא מכרז של רשות מקרקעי ישראל למכירת שלושה מגרשים בין הרחובות קלמן מגן, הארבעה וארניה. בשלושת המגרשים זכויות לבניית שלושה מגדלים, שבהם 324 דירות בסך הכל, לצד שטחי משרדים ומסחר.

חברות נוספות שניגשו למכרז הן קבוצה משותפת של חברות קנדה ישראל, אקרו נדל"ן וחג'ג', שהציעה 869 מיליון שקל חברת גינדי החזקות, חברת אפריקה ישראל ושתי קבוצות רכישה - יונייטד שמארגן מוטי פלד ואיילה שמארגן ג'קי סוויסה.

מהו הרווח הצפוי לבניין שלכם מתמ"א 38 / פינוי בינוי

מדובר במכרז של רמ"י שנסגר בסכום הגבוה ביותר. רק לפני שלושה חודשים, בדצמבר 2015 זכתה שותפות של קנדה ישראל ואקרו נדל"ן במכרז כנרית, מגרש שנמצא גם הוא ליד הקרייה בתל אביב תמורת 821 מיליון שקל (לא כולל מע"מ). בכנרית ניתן לבנות שני מגדלים בני 44 קומות שבהם 330 דירות וכן שטחי משרדים ומסחר.

רשימת החברות שהתמודדו במכרז כנרית דומה מאוד למתמודדות במכרז שרונה. גם בכנרית הגיש מוטי פלד הצעה והגיע למקום השני (801 מיליון שקל), כמו גם חברת גינדי החזקות שהציעה 688 מיליון שקל ושותפות של חברות אפריקה ישראל ודורון אביב שהגישו את ההצעה הנמוכה ביותר – 680 מיליון שקל.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker