בעל סופר במבשרת: "רמי לוי הפך את המקום למאורת לעכברושים מוקפת שומרים"

בתביעה על סך 20 מיליון שקל, טוען רונן דגן כי עבודות בנייה לא חוקיות שביצע לוי במבנה שהשכיר לו דגן הובילו לקריסת הגג במקום לפני שנתיים - וכי מאז חדל לוי לשלם דמי שכירות, והוא מסרב לפנות את המתחם, שהפך למפגע תברואתי

נמרוד בוסו
נמרוד בוסו
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
נמרוד בוסו
נמרוד בוסו

תביעה על סך 20 מיליון שקל הוגשה לבית המשפט המחוזי בירושלים נגד רשת הסופרמרקטים רמי לוי - שיווק השקמה, ובעליה רמי לוי. התובע, רונן דגן, הוא בעליו של מבנה מסחרי ששימש כסופרמרקט של הרשת במבשרת ציון במהלך השנים 2004 ועד לדצמבר 2013, אז קרס גג המבנה במהלך סופת שלגים, והביא להפסקת פעילותו של המקום, שלא חודשה עד כה.

לטענת דגן, התנהלותו של לוי מאז חתם עמו על הסכם שכירות בספטמבר 2004 הסבה לו נזקים כבדים בהיקף כספי של עשרות מיליוני שקלים.

רמי לוי באחד מסניפי הרשתצילום: בלומברג

מכתב התביעה, שהוגש על ידי עורכי הדין אהרון שוורץ ואלברט בן פורת ממשרד עורכי הדין bbs, עולה כי ללוי הושכר שטח של 4,576 מ"ר, בחוזה שכירות לתקופה של חמש שנים עם אופציה לחמש שנים נוספות - שאכן מומשה בשנת 2009. עם זאת, לטענת התביעה, כבר בחודשי ההסכם הראשונים החלו חיכוכים מול לוי בשל טענות מצד הבעלים לתשלום חלקי בלבד של דמי השכירות, וכן להימנעות מתשלום חשבונות המים, החשמל והארנונה באופן סדיר. לטענת התביעה, מגיעים חובותיה של הרשת מתקופת השימוש בנכס כסופרמרקט, בשנים 2004 עד 2003, לכדי 10 מיליון שקל.

אלא שבאחד מלילות דצמבר 2013, במהלך סופה, הביאה התמוטטות גג המבנה להפסקת תפקוד המקום כסופרמרקט, מצב הנמשך גם כיום. לטענת התביעה, הגג התמוטט כתוצאה מעבודות בינוי לקויות שבוצעו ללא היתרי בנייה על ידי הרשת.

"במהלך דצמבר 2013, עבודות שיפוץ שנעשו על ידי הנתבעים באישון לילה, באופן לא מקצועי ותוך שימוש באנשי מקצוע לא מוסמכים.. הובילו בסופו של יום לקריסת גג המושכר ולפגיעה בקירות המושכר עצמו ובמבנה סמוך, כך שהגשמים זלפו לתוך גגות המבנה, אל הקירות, וגרמו לנזקים כבדים", נכתב.

מהו הרווח הצפוי לבניין שלכם מתמ"א 38 / פינוי בינוי

עוד נטען כי הרשת נטלה את כספי הביטוח שהתקבלו בגין הנזק, בהיקף משוער של מיליוני שקלים, אך לא עשתה בו כל שימוש לתיקון הגג. עבור השבת מצב המבנה לקדמותו תובע דגן 5.5 מיליון שקל, המגלמים את עלות הבנייה ומשך הזמן שבו יעמוד המבנה ריק וללא שוכרים.

לבסוף טוען התובע כי גם לאחר קריסת הגג חדל לוי לשלם את דמי השכירות לחלוטין, ושהוא גם מסרב לפנות את הנכס, "תוך הפיכת השטחים המושכרים למחסן ציוד ואתר פסולת לשימוש עצמי". עוד נטען, כי עד לחודש מרץ 2015 "החזיקו הנתבעים שומרים במושכר, אשר לא אפשרו לתובע לגשת אליו, חסמו את המושכר בדלתות רב בריח וסורגים כבדים והמפתחות נשארו בידם של הנתבעים". מצב זה, לטענת התובע, גרם להפיכתו של המקום לסכנה תברואתית לכלל הציבור, "עת המקום הופך לבית גידול של עכברושים, נחשים וחיות אחרות".

לטענת עו"ד שוורץ, שהגיש את התביעה בשם דגן, בזמן שחלף מאז קריסת הגג עשוי היה דגן להשכיר את המקום לרשתות אחרות, ואלה אף הביעו עניין במקם, אך השכרתו נמנעת בשל התנהלות לוי.

מטעם רמי לוי שיווק השקמה לא נמסרה תגובה.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker