ענבל אור לא עוזבת את החברה - ממנה צוות שיעזור לה בניהול

צוות היועצים יכלול בין השאר את רו"ח יזהר קנה, נשיא לשכת רואי החשבון ואת מנכ"ל מפלגת העבודה לשעבר דורון אלחנני

רז סמולסקי
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקיםכתוב תגובה

ענבל אור, הבעלים והמנ"כלית של חברת אור סיטי נדל"ן, שנקלעה לקשיים משפטיים לאחר שנחשפה הסתבכות עם רשות המסים, ממנה צוות של יועצים שיעזרו לה בניהול החברה, ביניהם: רו"ח יזהר קנה, נשיא לשכת רואי החשבון והבעלים של פירמת פאהן-קנה, איש העסקים ויו"ר קרן ברל כצנלסון ולשעבר מנכ"ל מפלגת העבודה, דורון אלחנני, עו"ד בועז וילנסקי, שותף בפירמת פירט-וילנסקי-מזרחי-כנעני, עו"ד דן נובהארי - אחד מעורכי הדין שמלווים את החברה בתהליכים המשפטיים לפירוקה - ויועץ התקשורת רונן צור.

בימים האחרונים מנסה אור לפעול כדי לייצב את החברה שנקלעה למספר משברים, הראשון, מעצרה של אור וסמנכ"ל הכספים בחברה, דרור גלעדי על ידי רשות המסים בחשד להעלמת מסים והשני, בקשות של מספר רוכשים לפרק את החברה.

ענבל אור בבית המשפט
ענבל אור בבית המשפטצילום: עופר וקנין

כדי לייצב את הספינה, בעיקר מול המערכת הבנקאית הודיעה אור לתקשורת על תוכנית התייעלות שכוללת פיטורים של 20% מכוח האדם בחברה, צמצום משמעותי של הוצאות הפרסום והשיווק וצמצום שטחי המשרדים במגדלי עזריאלי.

עתה היא מודיעה על מהלך נוסף, שאמור להגביר את האמון בחברה - הכנסה של צוות ניהולי שיסייע לה. הפרסומים בתקשורת הבוקר דווחו על כך שאור פורשת מניהול החברה ומשאירה אותה לצוות חדש, אך ככל הנראה, לא מדובר בפרישה אלא בגיבוש צוות שינהל את החברה לצידה של אור.

המעצרים של אור וגלעדי גררו כמה רוכשים להגיד שתי בקשות לפירוק החברה, בטענה כי רכשו דירות בשבועות האחרונים, שילמו כסף וכאשר ביטלו את העסקה לא קיבלו את כספם בחזרה ויש חשש שהחברה לא תוכל לעמוד החזרים. בית המשפט המחוזי תל אביב בראשות השופט איתן אורנשטיין, דחה את הבקשות.

מהו הרווח הצפוי לבניין שלכם מתמ"א 38 / פינוי בינוי

עם זאת השבוע הגיש רוכש שלישי, עובר לוזון שקנה דירה החודש בפרויקט הושע בתל אביב - מגדל מציצים, הגיש בקשה דומה. הוא טען באמצעות עו"ד גיא קינן, שלאחר ששילם 3 מיליון שקל עבר הדירה הוא גילה שהדירה שקנה נמכרה למישהו אחר שהוא נציג של איש השוק האפור, שלי נרקיס.

במהלך הדיונים בבית משפט הגיש נרקיס תגובה לבית משפט שבה הצהיר כי השקיע מיליוני שקלים בפרויקט של ענבל אור וחברות שבשליטתה. "לצורך החזר החוב קיבלתי ממנה בין היתר בטוחה בדמות נכס מקרקעין".

נרקיס צירף לתגובה שלו את הסכם ההשקעה עליו חתם עם אור בינואר האחרון. בהסכם הזה נקבע כי הוא ישקיע בפרויקט שאותו יזמה אור ברחוב ז'בוטינסקי ברמת גן 7.5 מיליון שקל. אור היתה אמורה להשיב לנרקיס את סכום ההשקעה עד ל-31 במאי, בצירוף רווחים של 2 מיליון שקל - על מנת שבמשך תקופה זו תארגן קבוצה שתרכוש את הזכויות בפרויקט.

תגיות:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker