ענבל אור מנסה לשרוד: מפטרת 20% מהעובדים

הפיטורים הנרחבים הם חלק מתוכנית התייעלות מיידית כהכנה למתווה הסדרה מול המוסדות הפיננסים ■ בנוסף לפיטורים צפויים גם קיצוץ דרמטי בהיקפי הפרסום והקטנה ניכרת של שטחי המשרדים

רז סמולסקי
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקיםכתוב תגובה

רק אתמול (ד') הוציאה ענבל אור מכתב נרגש לעובדי חברת אור סיטי נדל"ן שבבעלותה, ובו כתבה: "אתם לא רק חלק מחברה חזקה. היום, יותר מתמיד, כולנו חלק ממשפחה אחת קרובה וחזקה וביחד נצלח את האירוע הנוכחי ונחזור לשגרת פעילות כבר בזמן הקרוב". ספק אם כל העובדים הספיקו לקבל את המכתב, אך כבר היום הודיעה אור על פיטורים של כ-20% מכח האדם בחברת אור סיטי ובחברות הבנות.

הפיטורים הנרחבים הם חלק מתוכנית התייעלות מיידית כהכנה למתווה הסדרה מול המוסדות הפיננסים. בנוסף לפיטורים צפוי גם קיצוץ דרמטי בהיקפי הפרסום, הקטנה ניכרת של שטחי המשרדים של החברה ומינוי מנהל מקצועי להסדרת מערכת היחסים המסחרית עם המוסדות הפיננסים.

ענבל אור,בבית המשפט
ענבל אור,בבית המשפטצילום: מוטי מילרוד

חברת אור סיטי נקלעה לקשיים בחודש האחרון לאחר שבעלת השליטה בחברה, ענבל אור, וסמנכ"ל הכספים, דרור גלעדי נעצרו על ידי רשות המיסים בחדש להעלמת מיסים. לאחר המעצרים הגישו שני רוכשים בקשות לפירוק החברה, בטענה כי רכשו דירות בשבועות האחרונים, שילמו כסף וכאשר ביטלו את העסקה לא קיבלו את כספם בחזרה ויש חשש שהחברה לא תוכל לעמוד החזרים. בית המשפט המחוזי תל אביב בראשות השופט איתן אורנשטיין, דחה את הבקשות.

עם זאת, השבוע הגיש רוכש שלישי שקנה דירה החודש בפרויקט הושע בתל אביב (מגדל מציצים), בקשה דומה. הוא טען, באמצעות עו"ד גיא קינן, כי לאחר ששילם 3 מיליון שקל עבר הדירה הוא גילה שהדירה שקנה כבר נמכרה למישהו אחר שהוא מקורב לאיש השוק האפור, שלי נרקיס.

במהלך הדיונים בבית משפט הגיש נרקיס תגובה לבית משפט שבה הצהיר כי השקיע מיליוני שקלים בפרויקט של ענבל אור וחברות שבשליטתה. "לצורך החזר החוב קיבלתי ממנה בין היתר בטוחה בדמות נכס מקרקעין".

מהו הרווח הצפוי לבניין שלכם מתמ"א 38 / פינוי בינוי

נרקיס צירף לתגובה שלו את הסכם ההשקעה עליו חתם עם אור בינואר האחרון. בהסכם הזה נקבע כי הוא ישקיע בפרויקט שאותו יזמה אור ברחוב ז'בוטינסקי ברמת גן 7.5 מיליון שקל. אור היתה אמורה להשיב לנרקיס את סכום ההשקעה עד ל-31 במאי, בצירוף רווחים של 2 מיליון שקל - על מנת שבמשך תקופה זו תארגן קבוצה שתרכוש את הזכויות בפרויקט.

עורך הדין שמייצג את בנק מזרחי טפחות עמית פינס והגיע לדיון אתמול (רביעי) בעניין הדירה שנמכרה פעמיים, אמר כי אור ערבה באופן אישי לכל החובות של החברות שלה. לדבריו החובות של החברה לבנק עומדים על 17 מיליון שקל והוא הוסיף כי עד כה הבנק לא כיבד 185 צ'קים בשווי של יותר מ-10 מיליון שקל. כמו כן ביום שלישי הגיע עיקול של למעלה ממיליון וחצי מרשות המסים.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker