עיריית בת ים תקים מתחמי דיור בר השגה לכ-1,000 דירות

מועצת העיר אישרה בשבוע שעבר את ההחלטה להקים מתחמי דיור בר השגה על מגרשים המיועדים לשימוש ציבורי

רז סמולסקי
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
רז סמולסקי

מועצת העיר בת ים אישרה בשבוע שעבר את ההחלטה להקים מתחמי דיור בר השגה על שטחים חומים (מגרשים המיועדים לשימוש ציבורי) בעיר.

ארבעת המכרזים הראשונים, לכ–1,000 יחידות דיור, צפויים להתפרסם בשבועות הקרובים, והמטרה היא להקים במקומות אלה מעונות סטודנטים, דיור מוגן ודיור להשכרה.

בת יםצילום: תומר אפלבאום

ארבעת המתחמים הראשונים ייבנו בשכונה החדשה פארק הים, בדרום מערב העיר. המכרז הראשון יהיה למתחם מעונות סטודנטים ובו כ–250 דירות, ובעירייה מעריכים כי הוא יתפרסם תוך שבועיים. שלושת המכרזים הבאים יתפרסמו תוך שלושה חודשים, והם כוללים מתחם לדיור מוגן ושני מתחמים לדיור להשכרה מוזלת, כשבכל אחד מהם כ–500 דירות. 20% מהדירות יוקצו לתושבים.

במסגרת הפרויקטים להשכרה בהישג יד, ייבנו שני מתחמים שהדירות בהם יושכרו במחירים הנמוכים בכ–15%–20% ממחירי השכירות בשוק החופשי. העירייה עדיין לא קבעה את הקריטריונים לבחירת צרכני הקצה, השוכרים והסטודנטים, או את תנאי החוזה שבו יושכרו הדירות. ואולם, מסתמן שמדובר בחוזה גמיש ולא בחוזה אחיד, כפי שמכתיבה החברה הממשלתית דירה להשכיר בפרויקטים שהיא משווקת.

גם מנגנון ההפעלה של הפרויקטים (ההתחייבות של החברה הזוכה מול התמורה שהיא מקבלת במכרז) עדיין לא נקבע, אך מדובר במנגנון של חברה יזמית שתתפעל את המתחמים ל–49 שנה, שבסופם יוחזרו המתחמים לבעלות העירייה או שתהיה אופציה להמשך ההפעלה לתקופה נוספת — בשונה מפרויקטים של דירה להשכיר, שבהם היזם רשאי למכור את הדירות לאחר 20 שנה.

מהו הרווח הצפוי לבניין שלכם מתמ"א 38 / פינוי בינוי

לדברי ראש העיר, יוסי בכר: "הקמת מתחמי דיור בר השגה היא משימה עירונית ולאומית, שתיתן מענה לאוכלוסיות שאין ביכולתן לממן לעצמן דיור במחירי השוק הגבוהים של היום".

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker