"מרכז העסקים העתידי של ישראל"; המועצה הארצית אישרה את מתחם האלף

המתחם, שמהווה את עתודת הקרקע העיקרית להתפתחות ראשון לציון, ישמש להקמת מקבץ מגדלים ומבני משרדים בשטח כולל של 1.7 מיליון מ"ר

אריק מירובסקי
אריק מירובסקי
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
אריק מירובסקי
אריק מירובסקי

ועדת הערר של המועצה הארצית לתכנון ובנייה דחתה את הערר שהגישה עיריית בת ים כנגד תוכנית "מתחם האלף" בראשון לציון, ואישרה את התכנית, להקים מתחם תעסוקה ומגורים גדול במערב העיר.

המתחם קרוי כך, משום שהוא משתרע על פני כאלף דונם. הוא מהווה את עתודת הקרקע העיקרית להתפתחות ראשון לציון, נמצא מערבית לנתיבי איילון, דרומית לשדרות רחבעם זאבי ועל המחלף של ציר איילון - כביש 431. התוכנית מייעדת את המקום להקמת מקבץ מגדלים ומבני משרדים בשטח כולל של 1.7 מיליון מ"ר תעסוקה ולצידם 5,500 יחידות דיור. כמחצית מהשטח בבעלות העירייה ולכן זו מתכוונת כבר בשבועות הקרובים לשווק את המגרשים שבבעלותה.

מתחם האלף ראשל"צ, הדמיהצילום: עיריית ראשון לציון

עיריית בת ים, שהתנגדה באחרונה לתוכנית המתאר של תל אביב, טענה, כי האחרונה ותוכניות נוסח תכנית האלף, מרוקנות את בת ים מעסקים ומחלישות אותה. המועצה הארצית לתכנון ולבנייה הגיבה על טענה זו, בדיונים על תוכנית המתאר של תל אביב, וקבעה, כי במצבה, אין לבת ים אפשרות להתקיים כעיר עצמאית.

"קשיים מרכזיים שעמם מתמודדת בת ים הם היותה 'כלואה' בעקבות עיוות היסטורי, בין הערים השכנות לה לבין הים, ולפיכך אינה יכולה להתרחב פיזית, וגודלה המצומצם מאוד ביחס לגודל אוכלוסייתה", נכתב בהחלטת ועדת הערר בעניינה של תל אביב.

הוועדה קבעה אז כי הפתרון למצבה של בת ים לא יוכל להיעשות באמצעות הכלי התכנוני, אלא רק באמצעות ועדת חקירה לענייני שינוי גבולות. גם הפעם קבעה ועדת הערר של המועצה הארצית כי "לנוכח העדר כל מחלוקת בדבר נחיצותה של התוכנית וקביעתנו כי טענתן של העוררות אינן מצויות במישור התכנוני אלא בסוגיות מוניציפליות.. אנו מקבלים את החלטת הועדה המחוזית לאשר את התוכנית".

מהו הרווח הצפוי לבניין שלכם מתמ"א 38 / פינוי בינוי

ראש עיריית ראשון לציון, דב צור, הגיב כי "המתחם הזה יהווה את מרכז העסקים העתידי של ישראל. לראשונה, מוקם במרכז המדינה מתחם עסקים שאין עליו אילוצי תכנון מהעבר ולכן הגמישות התכנונית היא מרבית, החל מעיצוב איקוני שיעמוד בחזית החדשנות בתכנון, דרך פתרונות תחבורה חדשניים ועתידניים, מקורות אנרגיה אקולוגיים, מעטפת שירותים ותשתיות, תמהיל עסקים-מגורים נכון, תוסס ומערב שימושים ועד שפת רחוב ייחודית. אנחנו מתכננים מתחם עסקים שיהווה את חוד החנית של מתחמי העסקים בישראל, אשר יתאים לחברות ותאגידים מרכזיים במשק שמבקשים להיות בחזית החדשנית".

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker