מיקרוסופט מרחיבה את משרדיה בהרצליה 
ומחפשת מתחם גדול יותר

המהלך של מיקרוסופט גדול וייחודי בשוק הישראלי, ואין הרבה חברות שמבצעות מהלכים בסדר גודל כזה בתחום הנדל"ן

רז סמולסקי

מיקרוסופט, המפעילה כיום שני מרכזי פיתוח בישראל - בהרצליה ובחיפה, ובקרוב גם בנצרת - מתכננת להרחיב את משרדיה בהרצליה, ומחפשת לשם כך קמפוס חדש. בשבוע שעבר פירסמה החברה בקשה לקבלת מידע על חטיבות קרקע או בניינים, שאליהם תוכל להעתיק את משרדיה בהרצליה.

החברה בוחנת כמה אפשרויות: רכישה של קרקע מתאימה עם זכויות בנייה מספיקות, רכישה של בניינים קיימים, כניסה לבניינים קיימים במסגרת הסכם שכירות ארוך טווח (בתנאי שמיקרוסופט תהיה השוכרת היחידה), או הסכם שכירות בבניין שייבנה במיוחד לפי צורכיה של החברה.

מרכז הפיתוח והמחקר של חברת מיקרוסופט בהרצליה צילום: תומר אפלבאום

המרכז של מיקרוסופט בהרצליה מתפרש על פני ארבעה בניינים, בשטח של 25 אלף מ"ר. שטחו של הקמפוס העתידי צפוי להיות בשטח כמעט כפול מהמרכז הקיים - כ–50 אלף מ"ר.

לפי דרישות החברה, המשרדים החדשים צריכים להיות ממוקמים בהרצליה או סביבתה, במרחק שלא יעלה על 25 ק"מ ממנה ובשטח בנוי של לא פחות מ–47 אלף מ"ר, כולל 2,200 מקומות חנייה. בנוסף, החברה מעדיפה שבמתחם שייבחר יהיו לפחות שלושה בניינים, בסמיכות לצירי תנועה ראשיים ודרכי תחבורה ציבורית. את ההצעות לקרקעות או מבנים יש להעביר לחברת מאן יועצי נדל"ן, המייצגת את מיקרוסופט, עד ה–1 במאי.

מיקרוסופט ביצעה חמש רכישות של חברות בישראל ב–2015 - אדאלום, סקיור איילנדס Aorato ,N–Trig ו–Equivio - והיתה הרוכשת הפעילה ביותר של סטארט־אפים בישראל בשנה שעברה. בחברות שרכשה מועסקים כמה מאות עובדים.

מהו הרווח הצפוי לבניין שלכם מתמ"א 38 / פינוי בינוי

המהלך של מיקרוסופט גדול וייחודי בשוק הישראלי, ואין הרבה חברות שמבצעות מהלכים בסדר גודל כזה בתחום הנדל"ן. חברת התרופות טבע, למשל, רכשה מגרש ברעננה בשטח של 55 דונם כדי לבנות בו קמפוס, בהשקעה של כחצי מיליארד שקל.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker