הוועדה המחוזית ת"א הפקידה את תכנית "מכבי יפו" ל-1,500 דירות

תכנית מכבי יפו כוללת גם 3,300 מ"ר למסחר 25 דונם שטח ציבורי פתוח וכ-32 דונם למבני ציבור

אריק מירובסקי
אריק מירובסקי

הוועדה המחוזית לתכנון ולבנייה בתל אביב הפקידה את תכנית מכבי יפו, שבמרכזה נהרס מגרש הכדורגל של הקבוצה בשנת 2009, והקמת 1,500 דירות ושטחי מסחר.

התכנית מהווה חלק ממדיניות התכנון של עיריית תל אביב, לפתח את החלק הדרומי של העיר ואת יפו. המגרש ששימש את קבוצת הכדורגל, נמצא במתחם בשטח כולל של 160 דונם ממערב ולאורך רחוב היינריך היינה (ציר שלבים) ומדרום לרח' נס לגויים. כשני שלישים מהקרקע הינם בבעלות רשות מקרקעי ישראל וכשליש בבעלות עיריית תל אביב-יפו.

צילום: דודו בכר

התכנית משנה את ייעודו של חלק מהשטח אשר נקבע בעבר לצורכי בניית אצטדיון כדורגל – לשטח למגורים. שינוי זה הוא חלק מהתכנית העירונית להקים מגדלי מגורים לאורך ציר שלבים, שכיום הוא משמש בעיקר ציר של מבני מוסכים, חנויות ובתי מלאכה קטנים וישנים, שאמור לקשר בין כל שכונות הדרום, תוך יצירת מרקמי מגורים, שימושים מעורבים ושכונות תוססות.

על פי תכניות העירייה, לאורכו של ציר שלבים ייבנו מבני מגורים בגובה של עד 15 קומות מעל חזית מסחרית הפונה לציר שלבים. המשך השכונה מערבה הינו בבינוי של מבנים בגובה של עד 8 קומות תוך שמירה על רציפות השטחים הפתוחים לכל אורך התכנית המאפשרת תנועת הולכי רגל ורוכבי אופניים תוך חצייה מינימלית של צירי תנועת רכבים.

תכנית מכבי יפו כוללת, מלבד 1,500 הדירות, גם 3,300 מ"ר למסחר 25 דונם שטח ציבורי פתוח וכ-32 דונם למבני ציבור.

מהו הרווח הצפוי לבניין שלכם מתמ"א 38 / פינוי בינוי

תגיות:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker