אריק מירובסקי
אריק מירובסקי

הוועדה המקומית לתכנון ולבנייה הרצליה אישרה להפקדה את תכנית מתחם הפינוי בינוי מנדלבלט-אבן עזרא, אותה יוזמת חברת מטרופוליס. חברת מטרופוליס, נכנסה לפרויקט לפני כשלוש שנים וכעת היא מעריכה כי לקראת סוף השנה תוכל להתחיל בהריסת 5 מבנים ישנים בני 4-3 קומות, הכוללים 84 דירות, ובמקומם לבנות שני בניינים בגובה 15 קומות ושני בניינים נוספים בגובה 12 קומות, אשר יכללו 278 דירות חדשות. כמו כן, כ-20% מהדירות בתכנית יהיו קטנות ושטחן יעמוד על 75 מ"ר.

ביולי 2013 קיבלה מטרופוליס אישור לפרויקט מהוועדה המקומית, ולאחר ההכרזה על הוועדה המקומית של הרצליה כוועדה עצמאית הוחלט להחזיר אליה את התכנית לאישור סופי.

חשוב לציין כי התוכנית, שתוכננה על ידי האדריכלית קיקה בראז, קודמה באמצעות תהליך של שיתוף הציבור וקיבלה את תמיכת תושבי האזור עוד בטרם הועברה לדיון בוועדה והוחלט על הפקדתה.

כעת על מטרופוליס להשלים את דרישות העירייה לצורך הפקדת התכנית. לאחר מכן ניתן יהיה להגיש בקשות להיתרי בנייה. אורן פלוטקין, מבעלי חברת מטרופוליס והמלווה את הפרויקט מראשית דרכו, ציין כי "הגענו לרגע הזה אחרי אין ספור מכשולים. לשמחתנו, בזכות גישתה של עיריית הרצליה, יתבצע חידוש של מתחם שלם בעיר. הפרויקט במנדלבלט-אבן עזרא הוא דוגמא ליוזמה של דיירים ויזמים, התמדה וסבלנות".

הדמיה של מתחם מנדלבלט-אבן עזרא בהרצליה. פרויקט פינוי בינוי
מתחם מנדלבלט-אבן עזרא בהרצליה. הדמיה: קיקה בראז

לדברי מנכ"ל מטרופוליס אודי בלום, "פרויקט מנדלבלט-אבן עזרא הוא מבין הראשונים שהתחלנו לקדם במסגרת התכנית האסטרטגית שלנו לחידוש מתחמי מגורים. אחרי עבודה מאומצת אנחנו שמחים מאוד לקבל את האישור המיוחל של הוועדה. לאורך החודשים האחרונים נוכחנו להירתמות של מחלקת ההנדסה בעירייה בראשות מהנדס העיר מייק סקה ושל סגניתו אדר' תמר פוריה-שרביט מנהלת המחלקה להתחדשות עירונית".

מהו הרווח הצפוי לבניין שלכם מתמ"א 38 / פינוי בינוי

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker