פרשת ענבל אור: סמנכ"ל הכספים נעצר בחשד שסייע להעלים עסקות בעשרות מיליונים

דרור גלעדי, סמנכ"ל הכספים של קבוצת החברות של ענבל אור שוחרר לאחר שנעצר על ידי רשות המסים ■ גלעדי נחשד, בין היתר, כי סייע בהוצאת חשבוניות כוזבות ■ אור סיטי נדל"ן: "פועלים לפי חוק"

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקיםכתוב תגובה

דרור גלעדי, סמנכ"ל הכספים של קבוצת הנדל"ן של ענבל אור, נעצר היום (ג') על ידי רשות המסים ושוחרר בערבות בהסכמה. גלעדי חשוד בהוצאת חשבוניות כוזבות והעלמת עסקות בעשרות מיליוני שקלים שביצעה הקבוצה.

חוקרי הרשות הגיעו היום למשרדי החברה וגבו עדויות. גורם בכיר נוסף בקבוצה נחקר אתמול בחשד למעורבות בפרשה, אך שמו נאסר לפרסום ל–14 יום.

ענבל אורצילום: אייל טואג

גלעדי משמש סמנכ"ל הכספים של הקבוצה, המאגדת 16 חברות בבעלותה של ענבל אור, ובמסגרת תפקידו הוא אחראי, בין היתר, על הדיווח לרשות המסים. הוא נעצר לאחר שחקירה סמויה, שנערכה במשך כחצי שנה על ידי אגף חקירות מכס ומע"מ בירושלים, בשיתוף משרד מע"מ ומס קנייה תל אביב, הפכה לגלויה.

גלעדי שוחרר בהסכמתו של השופט דוד שאול גבאי ריכטר מבית משפט השלום בירושלים, תמורת הפקדת מזומן בסך 100 אלף שקל, התחייבויות וערבויות על סך 700 אלף שקל והפקדת דרכונו.

חברת אור סיטי נדל"ן הוקמה על ידי ענבל אור ב–2005, והתמחתה בגיבוש קבוצות רכישה. עד כה אירגנה החברה 30 קבוצות רכישה. הפרויקט הראשון שפירסם את אור היה מגדל הטייסים ברמת גן. הפרויקט יצא לדרך ב–2008 אך ידע קשיים רבים, איחור בהשלמה, ועיכוב בקבלת טופס 4 — בין היתר בגלל חשד לעבירות בנייה. בסופו של דבר הוא אוכלס ב–2014.

מהו הרווח הצפוי לבניין שלכם מתמ"א 38 / פינוי בינוי

לפני כשבועיים הודיעה אור כי היא פורשת מהתחום שפירסם והעשיר אותה ב–11 השנים האחרונות — ארגון קבוצות רכישה — ועוברת לעסוק בייזום נדל"ן בלבד. לשם כך תקים חברה יזמית שתיזום ותמכור דירות בהליכים מקובלים של חוזי מכר ועמידה בחובות חוק המכר. לדברי אור, היא עברה ליזמות בגלל חיכוכים עם חברים בקבוצות הרכישה והחלטות שגויות וחסרות ניסיון שהם קיבלו.

ציון דרך משמעותי בעסקי הקבוצה היה רכישת השליטה (60%) בחברה הציבורית אינוונטק סנטראל מלונות, בינואר 2015. לאחר מכן שונה שמה לאור סיטי החזקות. החברה אינה נמצאת ברשימת החברות החשודות של הרשות.

עם רכישת החברה הציבורית, הודיעה אור כי תתמקד באמצעותה בייזום פרויקטים של תמ"א 38. בספטמבר 2015 הודיעה החברה לדירקטוריון כי היא מתכוונת להעביר פרויקטים מהחברה הפרטית שלה, אור סיטי נדל"ן, לחברה הציבורית, בתמורה להקצאת מניות.

גלעדי הוא בעל תואר ראשון במינהל עסקים והתמחות בחשבונאות מהמכללה למינהל ובעל תואר שני במינהל ומדיניות ציבורית מאוניברסיטת בן גוריון. לפי תנאי העסקתו הוא מתוגמל ב–40 אלף שקל בחודש למשרה מלאה, אך מכיוון שהיקף עבודתו היא 30% בלבד, שכרו בחברה הציבורית הוא 12 אלף שקל.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker