גן האירועים הטירה בגעש ייסגר - אחרי 6 שנים של דחיות

בית המשפט: "אין חולק כי עד לעצם היום הזה התכנית טרם הופקדה וכי מדובר בקרקע אשר ייעודה חקלאי"

אריק מירובסקי
אריק מירובסקי
אריק מירובסקי
אריק מירובסקי

אחד מגני האירועים המפורסמים בשרון, קיבל צו סגירה משפטי לפני כשבוע. המדובר בגן האירועים "הטירה", בגעש, שפעל ללא רשיון ובשימוש חורג ללא היתר.

שופט בית משפט השלום בנתניה, אריאל ברגנר, דחה את בקשת חברת "הטירה בגעש בע"מ", המפעילה את הגן, לדחות את מועד ביצוע צו הפסקת השימוש וצו סגירת המקום, שהוצאו עוד במארס 2010, ואשר קיבלו לא פחות משש דחיות מאז.

המועצה המקומית חוף השרון, הגישה את כתבי האישום נגד החברה בגין הפעלת המקום בניגוד לחוק על קרקע חקלאית, ואכן החברה הורשעה בשני כתבי האישום. במסגרת גזר הדין שניתן, כאמור, לפני כשש שנים, הורה בית המשפט על איסור השימוש ועל סגירת המקום לאחר תקופה של 15 חודשים.

החברה עתרה לביהמ"ש למתן ארכות מעת לעת לביצוע הצווים ובית המשפט החליט לדחות את ביצוע הצווים מספר פעמים, בין היתר לנוכח טענת החברה כי היא מקדמת תכנית להכשרתו החוקית של המקום כגן אירועים. בהמשך, החברה ביקשה לדחות את ביצוע הצווים פעם נוספת ולאפשר את המשך הפעלת גן האירועים לתקופה של 18 חודשים נוספים לפחות, ואולם בנובמבר 2015 פקעה סבלנות בית המשפט, והוא דחה את בקשתה. על החלטה זו הגישה החברה בקשה לעיון חוזר.

טירה בגעש
הטירה בגעש, ארכיון

ואולם עד היום "התוכנית המקודמת", אפילו לא הופקדה בוועדות התכנון, ולפני כשבוע מסר השופט ברגנר את החלטתו, וקבע כי "אין חולק כי עד לעצם היום הזה התכנית טרם הופקדה וכי מדובר בקרקע אשר ייעודה חקלאי. על המבקשת הנטל להוכיח כי אכן השגת היתר הוא 'בהישג יד מיידי'. אחרי שהפכתי והפכתי בבקשה, בטיעוני המבקשת ובכל המסמכים שצורפו לרבות החלטות הועדות השונות, לא שוכנעתי כי אכן ההיתר הינו בהישג יד מיידי".

מהו הרווח הצפוי לבניין שלכם מתמ"א 38 / פינוי בינוי

עוד כתב השופט כי " יש לומר 'עד כאן' וכי חסד עצום נעשה עם המבקשת (החברה, א"מ) במתן הארכות הרבות שבסופו של יום, לא קידמו את ההליכים למתן היתראף לא בהישג יד מיידי".

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker