בנק הפועלים: "מחירי הדירות חזרו לעלות ברמה גבוהה"

מדד משכן של בנק הפועלים ירד ב-1.5% בדצמבר ■ כלכלני בנק הפועלים: "רמת הביקושים לדירות נותרה גבוהה והמחירים חזרו לעלות על פי הסקר של הלמ"ס בשיעור גבוה"

אריק מירובסקי
אריק מירובסקי

מדד משכן של בנק הפועלים, המודד את מצב רוכשי הדירות, ירד ברמה גבוהה של 1.5% בדצמבר 2015, מה שמצביע על הרעה במצבם של רוכשי הדירות. כלכלני הבנק מצביעים על עליית מחירי הדירות, כסיבה העיקרית להרעה במצב הרוכשים. המדד בוחן את מצבם של רוכשי הדירות באמצעות בדיקת פקטורים שונים שרלוונטיים לרכישת דירות, ובראשם השתנות מחירי הדירות, השתנות רמת האבטלה, והריביות הנדרשות על משכנתאות.

כאמור, הפקטור המשפיע ביותר על הרוכשים בחודש שנעל את 2015, היה מדד מחירי הדירות של הלשכה המרכזית לסטטיסטיקה (הלמ"ס). זה הצביע על עליית מחירי הדירות חודשית של 1.1%, ועל עלייה שנתית נומינלית של 7.6%, הדומה לעליות של 2013, וגבוה משמעותית מעליות המחירים שנרשמו בשנים 2011 ,2012 ו-2014.

זוג צעיר ביריד דירות
זוג צעיר ביריד דירותצילום: דודו בכר

כלכלני הבנק מסרו בנוסף כי רכישת הדירות החדשות נמצאת בחודשים האחרונים במגמת ירידה, אך זאת לעומת חודשי השיא שטרם העלאת מס הרכישה על משקיעים. "רמת הביקושים לדירות נותרה גבוהה והמחירים חזרו לעלות על פי הסקר של הלמ"ס בשיעור גבוה", הסבירו כלכלני הפועלים.

מהו הרווח הצפוי לבניין שלכם מתמ"א 38 / פינוי בינוי

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker