רז סמולסקי

חברת הכשרה ביטוח מקבוצת אלעזרא רוכשת את מתחם טופ סנטר - מתחם מסחר ומשרדים באשדוד - תמורת 248.5 מיליון שקל (לא כולל מע"מ). החברה מתכוונת להשקיע 30 מיליון שקל נוספים בשיפוץ והשמשת המשרדים. את המתחם מוכרת חברת צמר תעשיות אוסטרליות, חברת בת של אלרוב נדל"ן, שבשליטת אלפרד אקירוב.

אלי אלעזרא, בעל השליטה בקבוצת אלעזראצילום: עופר וקנין

מתחם טופ סנטר נמצא ברחוב האורגים בצפון אשדוד. המתחם כולל את מתחם הפאוור סנטר, המשתרע על פני 18.5 אלף מ"ר, ורובו מושכר לשוכרים שונים; בניין בן שש קומות, שקומת הקרקע בו מיועדת למסחר; וחניון תת קרקעי.  הבניין נמצא ברמת מעטפת, ואינו מושכר. שטחי המשרדים והקניון הינם 23 אלף מ"ר.

בדו"ח השנתי לשנת 2014 של חברת אלרוב נדל"ן, מוערך השווי ההוגן של הנכס ב-253 מיליון שקל, לעומת 248 מיליון שקל ב-2013. החברה מכרה את הנכס כחלק מאסטרטגיית מימוש הנכסים שלה.

ההכנסה השנתית שהניב הנכס עומדת על כ-15 מיליון שקל, וכאמור מדובר רק בדמי השכירות של הפאוור סנטר, שכן המשרדים אינם מושכרים. בין השוכרים שפועלים במקום נמצאים שלושה בנקים - בנק הפועלים, בנק מזרחי והבנק הבינלאומי הראשון - עדן טבע מרקט, הום סנטר, רשת המזון מחסני השוק, מרכז שירות של חברת פלאפון, ריקושט, פולגת, כפר השעשועים, וחברות רכב כמו חברת ליסינג אלבר (מקבוצת אלעזרא), סיאט, אופל, ומזדה-פורד.

טופ סנטר
מתחם טופ סנטר באשדודצילום: יח"צ

הכשרה חברה לביטוח בע"מ פועלת בכל ענפי תחום הביטוח הכללי ותחום ביטוח החיים, ומוחזקת על ידי קבוצת אלעזרא, המחזיקה גם בחברות אלבר ואפרידר. בעל השליטה בקבוצה הוא איש העסקים אלי אלעזרא.

מהו הרווח הצפוי לבניין שלכם מתמ"א 38 / פינוי בינוי

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker