הנשיא המיועד של התאחדות הקבלנים: "30% מפרויקטים מחיר למשתכן צריכים להימכר בשוק חופשי"

ראש מטה הדיור אביגדור יצחקי: "לא נעצור לפני יבוא 50 אלף פועלי בניין זרים"

אריק מירובסקי
אריק מירובסקי
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
אריק מירובסקי
אריק מירובסקי

"חלקים מפרויקטים של מחיר למשתכן צריכים להימכר במסגרת שוק חופשי, ולא לייעד הכל לזוגות צעירים". כך קרא רוני בריק, מי שצפוי להבחר בשבוע הבא לנשיא התאחדות בוני הארץ (התאחדות הקבלנים).

בריק, שדיבר בכנס קבלני ירושלים והדרום שנערך בים המלח, הציע לשווק 30% מכל פרויקט למשפרי דיור, במחירי שוק, ובכך להסיר סטיגמה שעלולה להיות על פרויקטים של מחיר למשתכן, שהם נמכרו בזול ונבנו בזול. " אני לא חושב שלמכור דירות גן ופנטהאוס לזוגות צעירים במחיר מסובסד, עושה צדק חברתי", אמר בריק.

אביגדור יצחקי
אביגדור יצחקיצילום: מוטי מילרוד

ראש מטה הדיור אביגדור יצחקי: "לא נעצור לפני יבוא 50 אלף פועלי בניין זרים"

"היה לנו חלום להביא פועלים מסין, שבינתיים נותר בגדר חלום. יש עדיין מגעים, אבל נראה שהוא נשבר". כך אמר ראש מטה הדיור בממשלה, אביגדור יצחקי בכנס קבלני ירושלים ובאר שבע.

יצחקי אמר, שכרגע המדינה מסתמכת על תוספת כוח אדם לבנייה פלסטינים וממזרח אירופה. לדבריו, הממשלה לא תעצור לפני יבוא של 50 אלף פועלים זרים. יצחקי הזכיר בדבריו 4 גורמים לעליות המחירים: שיווקי קרקע מעטים בשנים האחרונות, עלויות פיתוח, רגולציה ותקנות וטעמי הציבור, שמעוניין בדירות מאובזרות יותר. בין היתר סיפר, כי כרגע יש מלאי תכנוני של 300 אלף דירות על קרקעות פרטיות, שלא מוקמות, עקב בעיות וחסמים בפיתוח.

מהו הרווח הצפוי לבניין שלכם מתמ"א 38 / פינוי בינוי

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker