"מחיר למשתכן" בדימונה: דירות 80 מ"ר - החל מ-490 אלף שקל

קרקע לבניית 137 דירות נרכשה במסלול בניית הדירות המוזלות של שר האוצר כחלון, אך מגרשים נוספים, בהם זכויות ל-126 דירות, נותרו ללא ביקוש

נמרוד בוסו
נמרוד בוסו
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
נמרוד בוסו
נמרוד בוסו

קרקע לבניית 137 דירות מוזלות בדימונה שווקה בהצלחה על ידי משרד הבינוי והשיכון ורשות מקרקעי ישראל, במסגרת מסלול "מחיר למשתכן" של שר האוצר, משה כחלון. מחירי סגירת המכרזים מעלים כי מחירי הדירות ינועו בטווח שבין 490 אלף שקלים עבור דירת 3 חדרים בשטח של 80 מ"ר בתוספת חניה, מחסן ומרפסת, ועד לכ-900 אלף שקל - מחירן של דירות גן או גג בשטח בנוי של כ-120 מ"ר.

למעשה, משקפות הצעות הקבלנים הזוכים מחיר דירה של כ-550 אלף שקל כולל מע"מ, אולם מאחר שמדובר באזור פריפריה מרוחקת, צפוי כל רוכש לקבל גם מענק חד פעמי מהמדינה בסכום של 60 אלף שקל. במשרד האוצר מעריכים כי מחירי הדירות שייבנו במתחם ששווק מגלמים הנחה של 26% משווי שוק של דירה דומה.

מדובר במכרז השני במסלול "מחיר למשתכן" שנערך בעיר, לאחר שבמכרז קודם בשכונת השחר שווקו בהצלחה קרקע לבניית 436 דירות מוזלות, מתוך כ-600 שהוצעו למכירה. במרבית הקרקעות ששווקו הפעם זכתה חברת אגם תבור יזמות ובנייה בע"מ, שרכשה מגרשים לבניית 115 דירות. בקרקע לבניית 22 דירות נוספות זכתה חברת א. אבאל, ובקרקע לבניית 126 דירות נוספות לא הוגשו הצעות רכישה. "במכרזים ל-126 יחידות דיור נוספות בשכונה לא הוגשו הצעות מתאימות והוא ישוב לבחינה מחודשת על ידי גורמי המקצוע", נמסר.

כזכור, אפשרות הרכישה של דירות הנבנות על קרקעות ששווקו במסלול "מחיר למשתכן" פתוחה אך ורק בפני זכאי משרד השיכון, שהינם חסרי דירה בשש השנים האחרונות. 35% מאותן דירות צפויות להיות שמורות לבני דימונה.

מהו הרווח הצפוי לבניין שלכם מתמ"א 38 / פינוי בינוי

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker