בכמה מכרה איילת שקד את ביתה בשכונת בבלי בת"א - ומה היא סיכמה עם מבקר המדינה?

"ועדת ההיתרים" אישרה לשרת המשפטים להחזיק כספי מכירת דירה שלא ב"נאמנות עיוורת" ■ שקד רכשה בית ברמת החיל ב-6.5 מיליון שקל

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים

שרת המשפטים, איילת שקד, מכרה לפני כשלושה חודשים את דירתה ברחוב אונקלוס 11 בשכונת בבלי בתל אביב ב–3.77 מיליון שקל, וקיבלה היתר מוועדת ההיתרים הפועלת במשרד מבקר המדינה להחזיק בתמורת המכירה שלא בנאמנות עיוורת. מדובר בדירת גג בת ארבעה חדרים (95 מ"ר + גג בשטח 40 של מ"ר) בקומה רביעית, המיועדת לשיפוץ.

בספטמבר 2015 פורסם כי שקד רכשה בית צמוד־קרקע בשכונת רמת החייל בתל אביב בכ–6.5 מיליון שקל. שטחו של הבית, הממוקם על מגרש בשטח של כ–300 מ"ר ברחוב עטרות, הוא כ–250 מ"ר בנוי. שקד אישרה אז את הפרטים.

איילת שקד
איילת שקדצילום: נועם מושקוביץ

שקד פנתה באחרונה לוועדת ההיתרים בבקשה לאפשר לה להחזיק בחשבונה את תמורת המכירה של הדירה בבבלי. פנייתה נעשתה מאחר שהכללים למניעת ניגודי עניינים אצל שרים וסגני שרים מחייבים אותם להעביר בתוך 60 יום ממינויים את הכספים ואת ניירות הערך שלהם ושל בני משפחותיהם — כל סכום גבוה מ–245.4 אלף שקל — לחברת נאמנות ציבורית ובלתי תלויה, שתחזיק בהם בנאמנות עיוורת.

שקד פירטה בבקשתה את המאזן המפורט של התשלומים לרכישת הנכס, ואת מקור הכספים ומועדי התשלומים. "לאחר ששמענו את עמדת מבקר המדינה, ובהתחשב בהחלטות קודמות של הוועדה, אנחנו מתירים לשרה להחזיק כספים אלה שלא באמצעות נאמנות עיוורת", קבעה הוועדה. עם זאת, הוועדה קבעה כי "ההיתר ניתן בכפוף לכך ששקד תחזיק כל סכום העולה על 245.4 אלף שקל בפיקדון קצר מועד הנושא ריבית קבועה, והיא אינה מורשית לעשות כל שימוש אחר בכספים — לבד המטרה שלשמה ניתן ההיתר. תוקף ההיתר הוא עד 1 באוגוסט 2016".

מלשכת שקד נמסר: "שרת המשפטים נמצאת בהליך של קנייה ומכירת בית, והכל נעשה בתיאום ובאישור מבקר המדינה".

מהו הרווח הצפוי לבניין שלכם מתמ"א 38 / פינוי בינוי
הבית החדש של איילת שקד ברמת החייל
הבית החדש של איילת שקד ברמת החיילצילום: עופר וקנין

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker