בית המשפט אישר את רכישת התחנה המרכזית החדשה ב-320 מיליון שקל

השופט את אישר את הסדר הנושים לאחר שנצב"א הודיעה שתשלם 83 מיליון שקל לנושים הרגילים בתחנה

אריק מירובסקי
אריק מירובסקי
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקיםכתוב תגובה

שופט בית המשפט המחוזי מרכז, בנימין ארנון, אישר את הסדר הנושים לתחנה המרכזית החדשה בתל אביב, שמשמעו כי התחנה תועבר לידי חברת נצבא.

במאי אושרה הצעת נצבא לרכישת נכסי התחנה המרכזית ב-320 מיליון שקל, אך החברה הציעה אז לשלם לנושים הרגילים סכום של 70 מיליון שקל בלבד. ביולי דחה בית המשפט את פנייתה, בנימוק שבעוד שנצבא עתידה להרוויח עשרות מיליוני שקלים מהעסקה ואף לקבל פטור מתביעות נגדה בגין חובות העבר של החברות שהחזיקו בתחנה, מעמדם של הנושים הרגילים אינו מובטח. "מדובר בהסדר בלתי סביר באופן קיצוני, המקפח באופן מהותי וממשי את הנושים הרגילים והנושים בדין קדימה", כתב השופט ארנון.

התחנה המרכזית בתל אביב
התחנה המרכזית בתל אביבצילום: דודו בכר

לאור זאת, שיפרה נצבא את הצעתה והעלתה את הסכום שישולם לנושים הרגילים ל–83 מיליון שקל, בלי לפטור את עצמה מתביעות אפשריות מצדם. כמו כן, הציעה החברה לנושים בדין קדימה לקבל ריביות בגין חובות החברות שהחזיקו בתחנה.

הנאמנים המליצו על המתווה החדש של נצבא, ובהחלטה מאוקטובר כתב השופט כי מדובר בהצעה הכוללת שיפורים מהותיים ביחס להצעת הסדר הנושים הקודמת.

מבין הנושים, בלטו שתי חברות התחבורה הציבורית, אגד ודן, שהביעו התנגדות למתווה החדש. ואולם השופט דחה את התנגדותן, שכן סבר כי לשתיהן היה אינטרס שהחברות המחזיקות בתחנה המרכזית החדשה ייקלעו למצב של פירוק, שהיה חוסך להן תשלומי שכירות על שירותי ההסעה שהן מפעילות משטח התחנה. בשל כך פסק השופט כי שתי החברות פעלו במצב של ניגוד עניינים. "יש לראות את התנגדותן כחסרת הגיון כלכלי. בכך יש כדי להצביע על כי התנגדותן זו נובעת משיקולים זרים ונעשית בחוסר תום לב", כתב בהחלטתו.

מהו הרווח הצפוי לבניין שלכם מתמ"א 38 / פינוי בינוי

עו"ד צבי שוב, בא כוח של בעלי חנויות נושים בתחנה, אמר בתגובה להחלטה: "אנו תקווה שההחלטה תזרז קבלת פיצוי לבעלי החנויות".

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker