"השפלה והתעללות": רוכשי דירת יוקרה בהוד השרון תובעים את הקבלן ב-1.5 מיליון שקל

לפי כתב התביעה, התעלם הקבלן מהתרעות מהנדס על ליקויי בנייה - ואף ערך לרוכשים בדיקה גופנית לאיתור מכשיר הקלטה בעת מסירת הדירה

רז סמולסקי
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
רז סמולסקי

בני הזוג אביבה ושלמה בהרב הגישו תביעה בסך 1.5 מיליון שקל נגד חברת מידן הנדסה שבשליטת חביב דהן, ממנה רכשו דירת יוקרה בהוד השרון. בני הזוג טוענים כי בדירה נפלו ליקויי בנייה חמורים, שחלקם נוצרו למרות שהם התריעו מראש על היווצרותם, ועל יחס משפיל שזכו לו מצד הקבלן.

לפי התביעה, שהוגשה לבית משפט השלום בפתח תקווה לפני כחודש באמצעות עורכת הדין טל רבינוביץ, הם רכשו את הדירה ברחוב ישורון ב-28 במאי 2013 תמורת 4.3 מיליון שקל, לא כולל שדרוגים והשקעות בדירה, שלפי התביעה הסתכמו בכמיליון שקל. לפי חוזה המכר, הם היו אמורים לקבל את הדירה בנובמבר 2013 - אך קיבלו אותה בסופו של דבר רק ביוני 2014.

בניין הדירות

לטענת כתב התביעה, כבר במהלך הבנייה התגלו ליקויים עליהם בני הזוג התריעו בפני דהן וביקשו לתקן אותם, אך הוא התעלם מבקשות אלו. מכאן הם פנו לקבל חוות דעת של מהנדס חיצוני, יאיר אברהמי. את חוות הדעת הם שלחו לקבלן והוא בתגובה - לפי הטענות - לא רק שלא פעל לפיה, אלא 'העניש' אותם והפסיק לעבוד בדירה למשך כשלושה שבועות.

את תהליך פרוטוקול מסירת הדירה מתארים התובעים: "שיא ההשפלה וההתעללות". לפי התביעה, במהלך הסיור בדירה סירב דהן לרשום בפרוטוקול תיקונים ופגמים ואילץ אותם לחתום על פרוטוקול שכלל סעיף לפיו אין להם כל טענות כתנאי לקבלת מפתח. הם חתמו על הפרוקטול עם ראשי התיבות ת"ל - תחת לחץ - ואותו קרע הקבלן לגזרים ובדק בתיקים שלהם שהם לא נושאים מכשירי הקלטה.

לאחר כחצי שנה, כשכבר התגוררו בדירה, ביקשו הרוכשים חוות דעת נוספת של המהנדס, ד"ר אברהם בן עזרא, לליקויים שלאחר הבנייה - והוא העריך את הליקויים ב-252 אלף שקל. בנוסף, חברה שמתמחה בתחום הבידוד גילתה כי הבידוד התרמי בדירה אינו עומד בתקן ונקבע כי יש צורך להוסיף מעטפת תרמית בגג ובקירות החיצוניים, בעלויות של מאות אלפי שקלים, ותיקונים שייאלצו אותם לעזוב את הדירה.

מהו הרווח הצפוי לבניין שלכם מתמ"א 38 / פינוי בינוי

מחברת מידן נמסר בתגובה כי "מדובר בסכסוך פשוט ונדוש בין רוכש דירה לבין קבלן אשר אין בו כדי להטיל ולו צל של דופי בהתנהלותה של חברת מידן המציבה סטנדרט גבוה ביותר באיכות הבנייה ובשירות ללקוח. שמה של חברת מידן הולך לפניה ולה ניסיון של למעלה מ-40 שנה, במהלכן בנתה מעל 1,000 יחידות דיור באזור השרון עבור אלפי לקוחות/דיירים מרוצים, בלא שהוגשה נגדה אפילו תביעה משפטית אחת. טענותיהם של בני הזוג בהרב בדבר ליקויי בנייה יידונו בפני בית המשפט. אין לנו אלא להצר על כך כי בני הזוג בהרב בחרו למנף את ההליך המשפטי לכדי מסע השתלחות שלוח רסן, רצוף שקרים והגזמות, המכוון באופן אישי כלפי עובדי החברה ומנהליה".

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker