גינדי החזקות העמידה ערבות של 10 מיליון שקל לטובת תיקון הליקויים בפרויקט שרונה

דיירים שלהם נמסרו הדירות באחרונה, טוענים כי המעליות במגדלים אינן פועלות כשורה וכי הניקוז של המים בבניינים לקוי, וכן כי הם סובלים מהצפות של מים ומריחות ביוב ■ לדבריהם, שוק שרונה מרקט הפועל בקומת הקרקע גורם להם לסבל רב

רז סמולסקי
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
רז סמולסקי

חברת גינדי החזקות העמידה ערבות בגובה 10 מיליון שקל לבקשת הדיירים בפרויקט שרונה במרכז תל אביב. הערבות נועדה לתת ביטחון שהחברה תתקן את ליקויי הבניה שעליהם הצביעו הדיירים, ואם לא כך, הם יוכלו לחלט את הערבות.

הסכום הוא לא בהכרח הסכום שידרש על מנת לבצע ראת התיקונים ובין הדיירים והחברה ישנה מחלוקת לגבי הסכום הסופי, כשאר הם טוענים שהסכום גבוהה בהרבה והחברה טוענת הפוך. עם זאת מתן הערבות הוא צעד די חריג להבטחת פיצוי לדיירים.

שרונה מרקט צילום: אייל טואג

דיירי שרונה בשוק: צרות של עשירים: "כזה דבר עוד לא ראינו. זה פרויקט יוקרה?"

מגינדי החזקות הגיבו לידיעה כי: "החברה העמידה ערבות אוטונומית בהיקף של 10 מיליון שקל, אשר ממחישה את מחויבותה לפקח על ביצוע כל תיקון שיידרש ככל שיידרש מהקבלן המבצע של הפרוייקט דניה סיבוס או מיועצי הפרוייקט.יודגש כי, הסכום שנקבע הינו בהתאם לבקשת הדיירים, וכי על פי חוות דעת מעודכנות שבידי החברה בוצעו זה מכבר כל התיקונים שנידרשו.עם זאת, החברה מצאה לנכון להיעתר לבקשה זו של רוכשי הדירות כאות של אמון בצוות היועצים והקבלן המבצע של הפרוייקט".

מאידך מתגובת הדיירים נראה שהם עדיין לא רואים את סוף המשבר. מנציגות דיירי גינדי שרונה נמסר בתגובה: "למרבה הצער, הליקויים – כולל בתשתיות הביוב, המים, הריח המעליות ועוד - טרם תוקנו. מבדיקות ראשונות שנעשו בידי מומחים בשטח עולה שסכום התיקונים יעלה במיליוני שקלים על סכום הערבות, המשקף לכל היותר את מידת חוסר האמון של הדיירים כלפי חברת גינדי החזקות. המשבר יסתיים רק כשגינדי החזקות יתקנו את כלל הליקויים והבעיות במגדלים, ולא דקה לפני כן".

מהו הרווח הצפוי לבניין שלכם מתמ"א 38 / פינוי בינוי

פרויקט שרונה של חברת גינדי החזקות נבנה ברחוב הארבעה, ובו שלושה מגדלים המכילים 324 דירות. דיירים שלהם נמסרו הדירות באחרונה, טוענים כי המעליות במגדלים אינן פועלות כשורה וכי הניקוז של המים בבניינים לקוי, וכן כי הם סובלים מהצפות של מים ומריחות ביוב. לדבריהם, שוק שרונה מרקט הפועל בקומת הקרקע גורם להם לסבל רב.

בחודש נובמבר האחרון יצאו דיירים בפרויקט שרונה בקמפיין תקשורתי שהובילה השחקנית חני נחמיאס, שנמנית על רוכשי הדירות, לאחר שלא הצליחו לקבל מענה מחברת גינדי החזקות לליקויי הבנייה שנתגלו בפרויקט שרונה. עורכי הדין שייצגו את הדיירים שלחו מכתב לחברת גינדי החזקות ולתקשורת, ובו פרטו את הליקויים שהתגלו במקום וכתבו בו: "מאז מסירת הדירות, נהפכו חייהם של מרשינו לבלתי נסבלים, עד כי אין זה ברור כיצד בכלל ניתן לצפות מהם להתגורר במקום, ועבור מה שילמו את התמורה לגינדי החזקות".

בין הטענות העענות העיקריות ציינו הדיירים שהמעליות מפסיקות לעבוד לעיתים קרובות, לפעמים גם במשך כמה שעות; הצפות של שטחים ציבוריים, שגורמות בין היתר להשבתת המעליות, להשבתה של אספקת מים לדירות ולהצפות של שפכים וביוב שמקורן בשוק השרונה מרקט, שבעקבותיהן השפכים והריח מגיעים גם למעליות.

עוד הם הלינו על בעיות שנובעות משרונה מרקט שנמצא בקומת הקרקע של שלושת המגדלים שבפרויקט. בין הבעיות שהם גילו היה חוסר הפרדה בין השוק למתחם המגורים והשוק שגורם להם לדבריהם לסבל רב.

בסמוך למועד הסכסוך בין הדיירים לחברה פורסם כי זו מנהלת משא ומתן למכור את שרונה מרקט לחברת עזריאלי תמורת כ-550-500 מיליון שקל, והידיעה על המשא ומתן גרמה לדיירים להגביר הילוך במאבקם מתוך חשש שלאחר המכירה לא יהיה להם במי לתלות את האחריות לליקויים. הם פנו לאגף רישוי עסקים בעיריית תל אביב וללשכת הבריאות המחוזית עם דרישה שאלו יפעלו "להפסיק את מפגעי הריח והביוב הנובעים מהשוק" ולסגור את חנויות השוק בשבת ובימי מנוחה.

תגיות:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker