החברה שרוכשת את עיר המלכים באילת ב-36 מיליון שקל

לאחר שכבר מונה לפרויקט התיירותי כונס נכסים, עקב חובות של 53 מיליון שקל - רובם לבנק לאומי, גברה חברת דונה על קבוצת משקיעים בראשות היזם עמוס לוזון ■ טרם נמסר מטעם בעל השליטה מה בכוונתו לעשות בפרויקט

אריק מירובסקי
אריק מירובסקי

קבוצת משקיעים בראשות בעלי חברת הנדל"ן דונה, שלום שי, זכתה בהתמחרות על פארק עיר המלכים באילת, שעה שהציעה עליו 36 מיליון שקל במסגרת הליך של כינוס נכסים. החברה גברה על קבוצת משקיעים בראשות עמוס לוזון. הזכייה מצריכה את אישור של בית המשפט המחוזי בתל אביב, שצפוי היום להודיע על החלטתו.

עיר המלכים, נפתחה ביולי 2005. היא נמצאת במזרח העיר ברחוב המלכים, במתחם הלגונה המזרחית באילת ליד המלונות רויאל ביץ', דן והרודס. שטח הפרוייקט - 16.3 דונם. השמאי עדי נאור הכין הערכת שווי חסויה לפארק מטעם כונס הנכסים, וממנה עולה כי מדובר במבנה בן ארבע קומות ובו חמש אטרקציות עיקריות, כמו מסע אל העבר, מערת התנ"ך ומערת האשליות,בנוסף לג'ימבורי לילדים, חנויות, מתחם מזון ומסעדה.

עיר המלכים באילת
עיר המלכים באילתצילום: מורי חן

הקרקע שעליה שוכן הפארק מיועדת לשימוש של אטרקציות תיירותיות, אך לפי נאור, מתוך בדיקה בוועדה המחוזית ועם אדריכל העיר עולה כי יש פוטנציאל לשינוי הייעוד של הקרקע למלונאות. במסגרת השימוש הזה ניתן יהיה לבנות בית מלון בגובה שמונה קומות ובו כ-200 חדרי מלון ושטחי מסחר בהיקף של 1,500 מ"ר.

מהנתונים שהציג בנק לאומי לשמאי, ההכנסות של הפארק ב-2014 הסתכמו ב–13.9 מיליון שקל, אך הרווח התפעולי היה 1.29 מיליון שקל בלבד וההפסד היה 4.082 מיליון שקל. את 2015 צפוי הפארק לסיים הפארק עם הכנסות של13.5מיליון שקל, אך לאחר תשלום שכירות הפארק ירשום הפסד של 4.27 מיליון שקל.

בסך הכל נקלעו בעלי הפרויקט, שותפות של אפריקה ישראל מלונות עם חברת אלרן של גדי דנקנר, לחובות של 52.7 מיליון שקל, רובם לבנק לאומי. לבקשת הבנק מינה בית המשפט המחוזי כונס נכסים זמני לפרויקט, וזה העמיד אותו למכירה. כאמור, בהליך ההתמחרות שנערך אתמול (יום ג'), זכתה חברת דונה, חברה יזמית מתחום הנדל"ן, שהציעה 36 מיליון שקל עבור הפרוייקט, וגברה על קבוצת משקיעים בראשות היזם עמוס לוזון. מטעם הקבוצה הזוכה, בראשות חברת "דונה שי ונכסים" נמסר הערב כי "אנו שמחים על הזכייה ובוחנים את צעדנו בהמשך, תוך מתן עדיפות להמשך הפעלת המקום לטובת העיר אילת והתיירות בה".

מהו הרווח הצפוי לבניין שלכם מתמ"א 38 / פינוי בינוי

תגיות:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker