דיירי שרונה מחריפים את המאבק בגינדי החזקות: דורשים לסגור את חנויות השוק בשבתות וחגים

דייר המגדלים פנו לאגף לרישוי עסקים בעיריית תל אביב, ללשכת הבריאות המחוזית ולשר להגנת הסביבה, בדרישה לטפל במפגעים ■ גינדי החזקות: "הדיירים דרשו 17 מיליון שקל בתמורה לשקט"

רז סמולסקי
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
מתחם בינייני המגורים שמעל מתחם שרונה
מתחם בינייני המגורים שמעל מתחם שרונהצילום: אייל טואג

לאור העסקה הנרקמת בין חברת גינדי החזקות למכירת שרונה מרקט בתל אביב לקבוצת עזריאלי — דיירי המגדלים בשרונה מחריפים את המאבק נגד גינדי החזקות. הדיירים פנו היום (א') לאגף לרישוי עסקים בעיריית תל אביב, ללשכת הבריאות המחוזית ולשר להגנת הסביבה, אבי גבאי, בדרישה שיפעלו "להפסיק את מפגעי הריח והביוב הנובעים מהמתחם", לטענתם, ולסגור את חנויות השוק בשבתות ובימי מנוחה.

לדברי חני נחמיאס, אומנית וחברה בנציגות הדיירים, "אף אחד לא רוצה שקל אחד מגינדי החזקות. אנחנו רוצים איכות חיים. קנינו דירות פאר במגדל יוקרה בפרויקט הדגל של גינדי, החזקות וקיבלנו חיים בלי שירות בסיסי של ביוב".

הדיירים טוענים כי שוק האוכל שרונה מרקט יוצר מפגעים קשים, שמהווים הפרה של דיני רישוי עסקים. בין היתר מדובר על מפגעי ביוב וריחות. במכתב ששלחו הדיירים באמצעות עוה"ד אבי שרף וגבריאן ספרן ממשרד נחושתן, ספרן, שרף, יפה ושות', הם מציינים כי "קיימים ליקויי בנייה ואינסטלציה קשים וחמורים במערך הצנרת, המים והביוב של מתחם שרונה מרקט. ליקויים אלה נובעים, למיטב הבנתנו, בעיקר מבורות השומן של העסקים והמסעדות במתחם, וגורמים לסתימת הצנרת המגיעה למקום הנמוך של חניוני המגורים, להצפות של ביוב בחניונים וכן למפגעי ריח קשים".

הדיירים דורשים מהגורמים הרלוונטיים להשתמש בסמכויות החוקיות למניעת מפגעים בדחיפות ובתוך 72 שעות, כדי להפסיק באופן מוחלט את המפגעים. הם מוסיפים כי כדי לטפל בבעיה באופן יסודי צריך להשבית את המתחם מפעילות, לפרק את הרצפה ולבצע עבודות חפירה לטיפול בבורות השומן. הם מאשימים את חברת גינדי החזקות שהיא נמנעת מההפסד הכספי שבסגירת המתחם על ידי טיפול קוסמטי בלבד בבעיה, כמו הצבת משאבות בחניונים כדי לשאוב את מי הביוב הצפים והפעלת מפזרי ריחות.

הדיירים מתייחסים גם לעסקה הנרקמת בין גינדי החזקות לקבוצת עזריאלי למכירת שרונה מרקט בכ–500–550 מיליון שקל. לדבריהם, העברת בעלות מצריכה בקשה מחדש של רישיון עסק על ידי הבעלים החדש, והם מבקשים ממחלקת רישוי עסקים לא לתת רישיון כזה לפני שהוסרו המפגעים. עוד הם מודיעים כי בכוונתם להגיש קובלנה פלילית נגד גינדי החזקות וכל נושאי המשרה בה ובעלי העסקים הרלוונטיים.

מהו הרווח הצפוי לבניין שלכם מתמ"א 38 / פינוי בינוי

מעבר למפגעים, מתייחסים הדיירים גם לפתיחת העסקים בשבת, שכן חוק עזר עירוני לתל אביב יפו אוסר על פתיחה של חנויות שאינן בתי קפה, אך במתחם פועלות חנויות מסחריות שעוסקות בממכר של מוצרים, חלקם אפילו אינם מוצרי מזון. את החנויות האלה מבקשים הדיירים לסגור בשבתות ובימי מנוחה.

הכניסה למגדלי שרונהצילום: אייל טואג

"אין בדעת החברה להיכנע לסחטנות כה בוטה"

מגינדי החזקות, שנמצאת בבעלות האחים ליטל גינדי מטלון, ואבי, רועי, גיא ומנחם גינדי, נמסר כי "מדובר באקט סחטני בוטה וביריוני. זהו ניסיון של נציגות הדיירים לגזור קופון מעסקת המכירה של המרקט, ככל שתהיה כזאת, ולכן אין לראות במהלך זה אלא קרדום לחפור בו.

"מוזר כי פחות מ–24 שעות מאז שפורסם ברבים קיומו של משא ומתן למכירת המרקט, קמה לה דרישה חדשה מצדם של הדיירים להעביר להם סכום של 17 מיליון שקל בתמורה לשקט. צר לנו כי נציגות הדיירים נגררת אחר עצות אחיתופל שסופן לפגוע בשמו הטוב של הפרויקט ובנכסיהם, במקום לדאוג לטובתם של דיירי הפרויקט.

"בפרויקט שרונה,כמו בכל פרויקט חדש שמאוכלס, יש ומתגלים ליקויים. גינדי החזקות מחויבת לתיקון כל ליקוי שהתגלה או יתגלה מתוך מחויבות ואחריות כלפי הדיירים ועל פי הסטנדרט הגבוה שלאורו היא פועלת. אין בדעת החברה להיכנע לסחטנות כה בוטה".

נחמיאס מכחישה שהמכתב הוא תגובה לעסקה הנרקמת למכירת המתחם: "התגובה הזאת באה בעיתוי הזה בגלל שהתפוצץ משא ומתן בין הדיירים לגינדי החזקות, עוד הרבה לפני שהיה ידוע שהמרקט יימכר. אנחנו מבינים שחלון ההזדמנויות שלנו מאוד צר. את המכתב הזה כתבנו לפני עשרה ימים, ועדכנו אותו נוכח המשא ומתן עם עזריאלי. במשך חודשיים מרחו אותנו וניסו לתת לנו תחושה שיסתדרו אתנו. עכשיו אנחנו מבינים למה, כי נרקמת עסקת מיליונים מעל הראש שלנו".

נחמיאס מוסיפה כי אין בכוונת הדיירים להרפות מן המאבק וכי הם לא מוכנים לקבל את הפתרונות שמבצעת החברה כיום. לדבריה, בהמשך הם מתכוונים לכסות את המגדלים בשלטי חוצות, "שיבהירו את עמדנו ואת תחושת הרמייה שמציפה אותנו".

מנציגות הדיירים נמסר: "עלות תיקון הנזקים מגיעה לעשרות מיליוני שקלים, בהחלפת מערכות הניקוז, הביוב, המעליות, שיפוצי הלובי הרעוע ושלל המפגעים שליטל גינדי ושותפיה מסרו לדיירים. אין צורך ב'הוכחות', כאשר הדיירים אומרים בגלוי שבכוונתם לתבוע את גינדי על הנזקים העצומים שנגרמו להם, והתביעה תעמוד על סכום הרבה יותר גבוה מ-17 מיליון שקל. אנו גם נתבע שכל הסדר למכירת השוק יכלול בגלוי ובכתב התחייבות לכסות את הנזקים העצומים שגרמה גינדי החזקות לדייריה".

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker