במקום מחצבה היסטורית: עיריית נשר מקדמת 1,100 דירות ופארק ספורט אתגרי

מועצת העיר אישרה תקציב בלתי רגיל של 100 אלף שקל ■ מחצבת "מחצבי אבן" שימשה את חברת נשר כ-80 שנה, עד לסגירתה ב-2011

אריק מירובסקי
אריק מירובסקי

עיריית נשר מקדמת תכנית להקמת שכונת מגורים חדשה בת 1,100 דירות ופארק ספורט אתגרי במקום שבו שוכנת מחצבת "מחצבי אבן" — ששימשה את חברת נשר כ–80 שנה, עד לסגירתה ב–2011. לצורך התכנון, השיקום והכשרת השטח, מועצת העיר אישרה תקציב בלתי רגיל (תב"ר) של 100 אלף שקל.

השטח המדובר נמצא כיום בחלקו בבעלות פרטית וברובו בבעלות רשות מקרקעי ישראל (רמ"י). על פי תוכנית המתאר הארצית למחצבות, תמ"א 14 ב', הקרקע מיועדת לכרייה תת־קרקעית. ואולם, לפני כחמש שנים החליט בית המשפט העליון, כי המחצבה תיסגר לאלתר ולא יותר בה כל חידוש פעילות כרייה.

ראש עיריית נשר, אבי בינמו, אמר בהקשר זה כי עיריית נשר דורשת ממנהל התכנון להחריג את העיר נשר מתמ"א 14 ב' — וזאת בתמיכת שר הבינוי, ח"כ יואב גלנט, והשר להגנת הסביבה, אבי גבאי, שביקרו במהלך השנה בעיר ונתבקשו על ידי העירייה לסייע בשינוי ייעוד ובהכשרת הקרקע, באמצעות הקרן לשיקום מחצבות.

בעירייה רואים במתחם המחצבה עתודה להרחבת העיר. על פי אחת מהתוכניות המוצעות, במקום תוקם שכונת מגורים על שטח של 93 דונם, שבהם יוקמו מגדלי מגורים עם 13 קומות, מסביב לבניין מרכזי שיכלול 23 קומות.

בשכונה מתוכניים גם שטחי ציבור, כמו: בתי ספר, גני ילדים, שטחי מסחר וגן ציבורי. לצד השכונה יוקם פארק ספורט אתגרי, והעירייה תבחן באזור אפשרות של הקמת פארק היי־טק, בית חולים, בית מלון או מוסדות ציבוריים דומים.

מהו הרווח הצפוי לבניין שלכם מתמ"א 38 / פינוי בינוי

בינמו אומר כי השכונה מיועדת למשוך אליה קהל צעיר, כדי לתת מענה יעיל לביקושים ההולכים וגואים מצד משפרי דיור, תושבי העיר.

הדמיה של שכונת המגורים החדשה במחצבת "מחצבי אבן", נשר
הדמיה של שכונת המגורים החדשה במחצבת "מחצבי אבן", נשרצילום: גורדון אדריכלים

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker