ותמ"ל החליטה להפקיד להתנגדויות תוכנית לבניית 1,600 יחידות דיור בגן יבנה

על פי התוכנית שמקדמת חברת "דירה להשכיר", תוקם השכונה החדשה במערב גן יבנה, בבניינים של עד 5 קומות ■ 400 מהדירות ייועדו להשכרה ארוכת טווח ו-240 לדיור מוגן

נמרוד בוסו
נמרוד בוסו
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
רפאל אוזן, 40 הצעירים המבטיחים
רפאל אוזן, 40 הצעירים המבטיחים צילום: פייסבוק

הוועדה לקידום מתחמים מועדפים לדיור (ותמ"ל) החליטה בישיבתה בשבוע שעבר על הפקדת תוכנית "גן יבנה מערב" להקמת 1,600 יחידות דיור במועצה המקומית גן יבנה, שממזרח לאשדוד. כ-240 מתוך כלל היחידות מיועדות לדיור מוגן ולפחות כ–400 יחידות מיועדות להשכרה לטווח ארוך, חציין במחיר מופחת. בעקבות ההחלטה תופקד התוכנית להתנגדויות.

המדובר בתוספת דירות משמעותית ליישוב, שבו כיום מתגוררים קצת יותר מ-20 אלף איש. הדירות ייבנו בבנייה רוויה נמוכה של עד חמש קומות, ושטחן של כ-20% מהן לא יעלה על 80 מ"ר. כמו כן כוללת התוכנית חיבור נוסף של היישוב לכביש 4, מצפון לחיבור הבודד הקיים כיום, וכן גישה אל תחנת הרכבת, המיועדת לקום במרכז התחבורתי המתוכנן בסמוך למושב גן הדרום, הממוקם צפונית לגן יבנה. התוכנית מקודמת על ידי חברת דירה להשכיר בשיתוף עם רשות מקרקעי ישראל, באמצעות משרד בוכמן קורן הורביץ אדריכלים והאדריכלית ברכה אור.

עוזי לוי, מנכ"ל חברת דירה להשכיר אמר בעקבות ההחלטה על הפקדת התוכנית כי "תוכנית גן יבנה הינה תכנית בעלת חשיבות ברמה הלאומית, המרחיבה את אזור הביקוש במרכז הארץ לכיוון דרום. בנייתן של כ-1,600 יחידות שמתוכן כ-400 יחידות דיור להשכרה לטווח ארוך, תהווה תוספת יחידות משמעותית במרחב הזה".

גשם בגן יבנהצילום: אילן אסייג
מהו הרווח הצפוי לבניין שלכם מתמ"א 38 / פינוי בינוי

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker